Nejlepší filmy roku 2018 podle RealFilmu

A QUIET PLACE

7. Tiché místo

 

Lee (John Krasinski – americký Kancl) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily BluntNa hraně zítřka, Dívka ve vlaku, Sicario, Na hraně zítřka, Vlkodlak) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou jako jedni z mála zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi.

Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan (skutečná neslyšící dětská herečka Millicent Simmonds) neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou.

Verdikt: Upřímně. Tiché místo není nejoriginálnější horror, který jste kdy viděli. Naopak pokud jste příliš horrorů dosud neviděli, budete se v kině třást hrůzou. Na druhou stranu Krasinski není žádný sadistický gauner, nechá hodně věcí odehrát mimo záběr, umně pracuje se šerosvitem a i těm nejdrsnějším scénám dokáže ulevit a nikdy ne trapně. Myslím, že by se v tomto žánru měl osmatřicetiletý talentovaný filmař a herec ještě realizovat. Podle amerického filmového tisku jsou práce na dvojce v plném proudu.

 

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

A QUIET PLACE

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Přidat komentář

TOPlist