Plánované adaptace Stephena Kinga pro rok 2019 a 2020

Miliony diváků dokazují producentům, že dílo Stephena Kinga chytilo druhý dech a po úspěšných adaptacích z přelomu osmdesátých a devadesátých let je naše současnost zlatým věkem Stephena Kinga. A co se chystá?

it2

Musíme začít netrpělivě očekávanou adaptací druhé poloviny legendárního románu To, která nás čeká v létě. Na režijní sesli usedl opět vynikající André Muschieti, scénář je opět dílem vynikajícího scenáristy Garyho Daubermana a v castingu hrdinů, které nalezneme v dospělém věku se sešla pěkná řádka hvězd. Je vidět, že King je lákadlem i pro oskarové laureáty, ostatně Kathy Bates dostala za roli Misery prvního hereckého Oskara v tomto žánru. Takže se držte, kdo bude ve dvojce. James McAvoy bude hrát dospělého Billyho, Jessica Chastain ztvární dospělou Beverly, výborný komik Bill Hader si střihne dospělého Richieho, Jay Ryan zahraje dospělého Bena. Z jedničky se vrátí všichni dětští představitelé a pochopitelně i současná horrorová hvězda číslo 1 Bill Skarsgård jako Pennywise.

Pet-Sematary2019

Ještě před dvojkou To půjde ovšem do kin nová adaptace výborné Kingovy horrorové klasiky Řbitov zvířátek. Hlavní role se ujaly Jason Clarke, John Lithgow a Amy Seimetz. Režírují oddaní Kingovi fanoušci Kevin Kölsch a Dennis Widmyer a už je na světě i první trailer. Premiéra nás čeká již v dubnu!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

ewan-mcgregor-doctor-sleep

A pro nás hardcore fanoušky je nejtrpělivě očekávanou premiérou adaptace Kingova románu Doktor spánek, kterým legendární autor navazuje na své slavné Osvícení. Režie se nebojí Mike Flanagan, který bude srovnáván se Stanley Kubrickem, což chce samozřejmě velkou odvahu. Román jsem četl a jsem hodně zvědavý, jak se ho podaří autorům naplnit. Nadšení ovšem ve mně vzbuzuje herecké obsazení, protože dospělého Dannyho bude hrát Ewan McGregor, Rose the Hat si zahraje vynikající Rebecca Ferguson a dále nebude chybět ani Bruce Greenwood, dětská megahvězda Jacob Tremblay. Za sebe musím říct, že Kingovy se v Doktoru spánkovi podařilo brilantně vykreslit zlo se kterým musí Danny bojovat a byly tam skutečně dechberoucí výjevy. Premiéra je naplánována na 24. ledna 2020.

Přidat komentář

TOPlist