Suspiria (2018)

suspiriagua4

V hereckém obsazení dominují Guadagniniho oblíbenci z filmu Oslněni sluncem, a to Dakota Johnson a Tilda Swinton. Zatímco Swinton je oskarová herečka a chameleon, pak Dakota Johnson herečka dvou hereckých výrazů, a to údivu nebo nadrženosti. I s tak nízkým rozsahem se ovšem dá vybudovat kariéra v Hollywoodu a vydělat miliony, stačí mít slavné rodiče a vyhrát casting na trilogii Padesát odstínů šedi. Johnson herecky nikterak nezraje, ale má tělo tanečnice. Fanoušky originálu potěší Jessica Harper v docela velké epizodní roli.

 

Ačkoli se film odehrává v Západním Berlíně 70. let, natáčelo se zejména v Palazzo Estense v italském Varese, který byl výrazně upraven pro potřeby filmy a některé interiéry se inspirovaly Bauhausem a byly doplněny originálními kusy nábytku z různých časových období.Z 2 měsíčního natáčení filmaři natáčeli také 2 týdny v Berlíně, což pokud město trochu znáte, bezesporu poznáte.

suspiriagua5

Film se stejně jako originál natáčel na filmovou surovinu 35 mm a japonský kameraman Sayombhu Mukdeeprom, který natáčel i Guadagniho Dej mi své jméno má můj velký obdiv zato, jak skvěle se vypořádal s vizualizací filmu včetně filmařských postupů 70. let, které do filmu dostal. Ačkoli k nim mám obvykle výhrady, v tomto filmu všechny ty podivné rychlé zoomy skvěle pasují.

Jestliže se v původním filmu skoro netančí, pak tady je tanec naprosto klíčový a film s ním stojí a padá. Řada tanečních scén je naprosto zneklidňující a taneční kreace vychází od opravdových mistrů tanečníků a tanečnic. Předposlední filmový tanec Volk je naprosto zběsilý a pochopitelně finále už z hlavy nikdy nevymažete, pokud tedy až k němu vydržíte.

suspiria-moretz

A to je právě jádro pudla. Suspiria je film za 20 milionů dolarů, dostal i nějaké vratky a je na něm vidět každé penny. I přes současné tržby kolem 6 milionů se může jevit jako propadák, ale není tomu tak. Film se bude celosvětově streamovat na Amazonu a hodnocení se mu s přibývajícími měsíci od premiéry výrazně zvyšuje, díky kultovní popularitě v Itálii a Německu se neobávám, že by film neskončil ve výrazně černých číslech.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist