Jordan Peele se vrací s horrorem – My

Minulou sobotu jsme si volali s kamarádem kastelánem z Vrbičan, který bude brzy mimochodem v Toulavé kameře na ČT a ten mi říká, že si kvůli mně pustil horrory Uteč, Neutečeš a Zhasni a zemřeš. To jsme prostě MY.

us_1

Dělám si zamozřejmě trochu srandu a na jeho místě bych si na zámku, kde si předchozí majitel ustřelil hlavu brokovnicí, když nacisté zjistili jeho zapojení do operace Valkýra vedené německým hrdinou Stauffenbergem pustil maximálně Dobrý ročník nebo francouzské Návštěvníky, ale proti gustu, však to znáte.

us_2

Jordan Peele se s horrorem Uteč propracoval až mezi nejlepší filmy podle Realfilmu předloni a za scénář si odnesl dokonce Oskara. Nyní se rozhodl vrhnout na příběh inspirovaný jednou epizodou v Americe kultovního seriálu Twilight Zone, který se hrál u nás jako Zóna soumraku a fanoušci žánru jistě vědí o čem je řeč.

Adelaide Wilson (Lupita Nyong´o, nádherná držitelka Oscara za 12 let v řetězech) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí.

us_3

Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít.

us_4

„Vypadají jako my. Myslí jako my. A nenechají toho, dokud nás nezabijí, nebo my nezabijeme je,“ říká Adelaide svému vyděšenému synovi ve filmu. „Můj film je o tom, co je dnes nezpochybnitelnou pravdou, ale co si většinou odmítáme připustit – my sami jsme sobě největším nepřítelem,“ popisuje Peele hlavní myšlenku. Přiznám se, že se na tento film opravdu těším a trailery vypadají hodně slibně.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

NOMINUJTE POUTNÍKA SVĚTEM FANTAZIE NA KNIHU ROKU NA DATABÁZÍ KNIH – ZDE

(pro hlasování je třeba se na tamějším webu přihlásit)

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

Přidat komentář

TOPlist