Kompletní nominanti na Oskara za nejlepší film

Blíží se udělování Oskarů a zatím nabízí více otazníků, než odpovědí. Stále nevíme kdo bude moderátor, zatím je ve hře, že Oskary letos odmoderuje hned několik komiků a také víme, že nevystoupí zbytek skupiny Queen. Ale RealFilm je o filmech.

favoritka_1

Favoritka

Originální snímek odehrávající se v baroku s punkrockovými kostýmy doplněnými o klasické prvky barokní módy je objektivně jeden z nejoriginálnějších filmů roku a ocenění sbírá plným právem. Snímek, jenž ve scénáři sází na půdorys klasického filmu Vše o Evě, který mimochodem vyhrál Oskara za nejlepší film ve své době má brilantní herecké výkony ženských představitelek – Olivie Colman, Rachel Weisz a Emmy Stone, z nichž si určitě alespoň jedna Oskara odnese. Trochu neprávem je opomíjený Nicholas Hoult, který bohužel doplácí na silný make-up, pod kterým je naprosto k nepoznání. Zřejmě i to ho stálo nominaci.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

black_panther_6

Černý panter

Nikoli první afroamerický hrdina comicsu, přeci jenom už tady byl upírobijec Blade Wesley Snipes, ale rozhodně divácky nejúspěšnější. Pohádkový příběh z kouzelné země Wakanda není nic nového pod sluncem, ale natočený je vlastně moc pěkně. Režisérem je mladý talent Ryan Coogler, který už potřetí dokázal, že je skvělý vypravěč příběhů.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

zelena_kniha_04

Zelená kniha

Nejameričtější film letošních Oskarů a tip Realfilmu na vítěze, který popisuje skutečný příběh jemného černošského muzikanta, který si pro turné na americkém jihu najme ostrého chlápka jako řidiče a bodyguarda s italskými kořeny, který se vyzná a ví, jak to udělat, aby během cesty nenastaly žádné problémy. V hlavních rolích excelují Maharshala Ali a Viggo Mortensen, u kterého lze očekávat konečně Oskara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli a soundtrack je naprosto brilantní!

Preview

Roma

Antitrumpovský a politický snímek mexického režiséra Alfonso Cuaróna o rasismu v hlavním městě Mexika Mexico City je snímek streamovací společnosti Netflix, který se dokonce ani na Oskarech neměl objevit, ale nakonec se objevil. To ovšem způsobilo slušný skandál, protože americké multiplexy tento snímek odmítly během přehlídky nominovaných filmů hrát, protože objektivně porušuje pravidla Oskarů, jelikož se nehrál alespoň týden ve vybraných amerických kinech, jak je zvykem. Pro představu, je to jako kdybyste nehráli český film v Lucerně, ale jenom na O2 TV. Hodně kinařů i filmařů to popuzuje, Stevena Spielberga nevyjímaje.

Vice

Další výrazný politický film je o Dicku Cheneym, kterého si zahrál opět výrazně ztloustlý Christian Bale a kritiku okouzlil i Sam Rockwell jako George W. Bush. I přes velmi dobré kritiky diváci na film vůbec neslyší a v Americe film zcela propadl a zatím si příliš dobře nevede ani v zámoří. Otázka tedy je, zda mu Oskary pomůžou, či nikoli.

bohemian-rhapsody-pelicula-trailer-oficial

Bohemian Rhapsody

V Evropě a Asii milovaný snímek je v Americe nejkontroverznějším filmem sezóny a naprosto zbytečně. Většina článků, která ho haní je naprosto vylhaná a nesmyslná. Je sice bláhové domnívat se, že životopisný snímek o Freddie Mercurym v USA Oskary vyhraje, ale bude překvapení, pokud si alespoň jednu nebo dvě sošky neodnese. Velký večer jstě čeká Rami Maleka, který se ujal hlavní role.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

astarisborn2

Zrodila se hvězda

Čtvrtá adaptace stejného scénáře s Lady Gaga, která i přes svůj mizerný výkon získala nominaci navzdory skvělému výkonu Rosamunde Pike v A Private War, čímž Akademie tento velice solidní snímek poškodila a ublížila jeho další distribuci. Víc už o této ptákovině psát nebudu, můj názor vidíte v rubrice pod povrchem. Jeden z nejhloupějších filmů roku.

POD POVRCHEM: ZRODILA SE HVĚZDA

BlackKklansman

Spike Lee točí už tři dekády a i když už dostal Oskara za ledascos, v hlavních kategoriích se mu zatím nominace vyhýbaly. Tentokrát ovšem obsadil syna Denzela Washingtona a natočil příběh podle skutečnosti o černém policajtovi, který se na americkém jihu infiltruje do Ku klux klanu se hrál úspěšně jak v amerických, tak evropských kinech a dokonce zavítal i do českých kin. Nějakou cenu zřejmě také dostane, ale favorit určitě není.

NOMINUJTE POUTNÍKA SVĚTEM FANTAZIE NA KNIHU ROKU NA DATABÁZÍ KNIH – ZDE

(pro hlasování je třeba se na tamějším webu přihlásit)

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

Přidat komentář

TOPlist