Německý oskarový režisér Donnersmarck natočil horror Nikdy neodvracej zrak

Florian Henckel von Donnersmarck fascinoval svět filmu snímkem Životy těch druhých, který se stal po právu diváckým hitem a událostí vpravdě světovou, nyní se vrací s dalším mimořádným filmem.

nikdy_neodvracej_2

Donnersmarck se samozřejmě ještě jednou do velkého světa filmu podíval výpravným snímkem Cizinec s Johnnym Deppem a Angelinou Jolie, který se sice zaplatil i přes astronomické náklady a zejména honoráře obou hvězd, ale odbornou veřejnost ani kritiku tato podívaná nepřesvědčila. To ovšem není případ tohoto epického tříhodinového horroru, který je nominovaný na dva Oskary.

nikdy_neodvracej_3

Příběh filmu Nikdy neodvracej zrak je inspirován skutečnými událostmi, konkrétně fenomenálním dílem malíře Gerharda Richtera, což jak milovníci umění ví, je v současnosti na trhu nejdražší německý malíř a překlenuje tři éry německé historie. Vypráví příběh mladého umělce Kurta Bartnerta (Tom Schilling), který se zamiluje do Ellie (Paula Beer). Její otec, profesor Carl Seeband (Sebastian Koch), je slavným lékařem, s jejich vztahem zásadně nesouhlasí a přísahá, že jej zničí. To, však nikdo z nich neví, je skutečnost, že jejich životy jsou již svázány hrozným zločinem, do kterého byl před lety profesor Seeband zapojen…

nikdy_neodvracej_1

Film se hrál v hlavní soutěži v Benátkách, producentem je Čechoslovák Jan Mojto, který produkuje Babylon Berlin a za kamerou je geniální Caleb Deschanel, jenž fantasticky nasnímal Umučení Krista Merla Gibsona. Premiéra nás čeká v dubnu tohoto roku.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

NOMINUJTE POUTNÍKA SVĚTEM FANTAZIE NA KNIHU ROKU NA DATABÁZÍ KNIH – ZDE

(pro hlasování je třeba se na tamějším webu přihlásit)

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

Přidat komentář

TOPlist