V neděli se rozdají Oskary

V neděli večer se rozdají Oskary a i když novináři papouškují jako obvykle nesmysly, rozhodně nebude tento ročník nejbizarnějším. Pojďme se podívat, co všechno víme o letošních Oskarech a připomenout si nejdivnější okamžiky této ostře sledované show.

oscar-2015

I když Oskary nejsou o filmech, ale o politice, zůstaňme alespoň na Realfilmu v představě, že tomu tak třeba není. Zde je tedy KOMPLETNÍ PŘEHLED NOMINOVANÝCH FILMŮ.

Letošní ročník bude bez moderátora a ono se vlastně není čemu divit. Ta show je totiž prokletá. Vylámali si na ní zuby moderátoři nejsledovanějších amerických talk show jako Ellen De Generes, Jimmy Kimmel a Jon Stewart. Největší úspěch měl při udílení zlatých rytířů za rok 2008 Hugh Jackman, který předvedl kouzelné varietní číslo (připomeňte si zde), ale od té doby to nějak drhlo. A diváci to poznali, protože čísla sledovanosti jsou neúprosná.

jumanji_1

Loni se dívalo vůbec nejméně diváků v historii a nikdo si nechce dobrovolně zapsat do CV, že on zatloukl další hřebíček do rakve dříve nejsledovanějšího přenosu světové televize. Designovaný moderátor Kevin Hart (Jumanji: Vítejte v džungli) post moderátora opustil poté, co se na něj vyrojila ohromná lavina hejtů na sociálních sítích. Připomeňme, že Hart je původně stand up komik, takže úvodní číslo by zcela jistě zvládl. A to že odmítl mu je třeba přičíst spíš k dobru, než ke škodě.

A když jsme u těch bizarností. Vůbec první nominant černé pleti, herečka nominovaná za Jih proti Severu seděla v sále u speciálního stolečku, který byl mimo bílé osazenstvo. Proti tomu je nějaká absence moderátora hodně velká slabota, co říkáte? A pojďme přidat. Sammy Davis jr. dostal obálku s vítězem za nejlepší píseň a když jí přečetl v sále to jen zašumělo. Vyhrát měl totiž Tom Jones, který ten rok dokonce nebyl ani nominovaný. Tomu říkám trapas. David Niven nic zlého netucha šel přečíst vítěze, když za ním zničehonic proběhl zcela nahý zastánce práv gayů. A zřejmě nejtrapnější číslo v historii Oskarů předvedl komik Seth McFarlane, který užaslým nominovaným herečkám zazpíval přisprostlou písničku: ,,Viděli jsme tvoje dudy,“ kde zpíval o Kate Winslet, Naomi Watts a mnohých dalších názvy filmů, kde diváci viděli obnažená poprsí přítomných filmových hereček. Takovou trapárnu by si nelajs ani Petr Vachler, když dělal dříve Českého lva.

zelena_kniha_08

Ale buďme pozitivní. V tomto článku se podívejte na výherce ročníků, které máme na RealFilmu a počkáme na koho se fortuna usměje a komu ukáže záda. A výsledek zapíšeme do Zelené knihy. Já se vsázím, že právě tam:-)

NOMINUJTE POUTNÍKA SVĚTEM FANTAZIE NA KNIHU ROKU NA DATABÁZÍ KNIH – ZDE

(pro hlasování je třeba se na tamějším webu přihlásit)

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

Přidat komentář

TOPlist