POD POVRCHEM: Triple Frontier

Netflix aktuálně uvádí novinku J. C. Chandora, jehož filmy z RealFilmu dobře znáte a jaké je jeho dobrodružství z kolumbijské džungle hemžící se áčkovými hvězdami?

triple_frontier_1

O filmu Triple Frontier se člověk často dočte, že je to neškodná dobrodružná zábava. To bych si dovolil oponovat. Začátek možná, ale jinak je tento film naprosto jiný. Je nehollywoodský, natočený je v Kolumbii a je zcela zjevně inspirován slavným francouzským snímkem odehrávajícím se ve Venezuele Mzda strachu. Pánové ale nebudou převážet nitroglycerin, ale něco mnohem třaskavějšího. Prachy kolumbijských gangsterů ukradených z domu uprostřed džungle.

triple_frontier_2

Seznamte se s partou k pohledání. Všichni jsou bývalí členové speciálních armádních jednotek, tedy téměř, jeden je rodinný příslušník. A jejich společným znakem je to, že jsou v životě dost nepoužitelní. Ke cti je jim ale třeba přičíst, že dokážou táhnout za jeden provaz. Santiago (Oscar Isaac) se nechá najímat na ostré akce, kde jde o hubu. Právě operuje v Kolumbii, kde se společně s tamější policií zúčastní zátahu proti drogovému kartelu na jedné diskotéce. Během zatýkání nechá uniknout půvabnou mladou ženu, svou informátorku Yovannu (Adria Arjona). Ta mu řekne, že potřebuje aby dostal z vězení jejího bratra a na oplátku mu prozradí, kde si schovávají prachy drogoví gangsteři.

 

Santiago vycítí příležitost. Ví dobře, že by si mohl dopomoci ostřejší akci speciální jednotky k 75 milionům dolarů. Kontaktuje proto Williama ,,Ironheada“ Millera (Charlie Hunman), který se živí motivačními proslovy o svém angažmá na zahraničních misích. Ten s misí hned souhlasí a navrhuje angažovat i svého bratra Bena (Garrett Hedlund), který se v ringu za pár doláčů mlátí někde na oblastní úrovni. Jako pilota chtějí svého kamaráda Francisca Moralese (Pedro Pascal), který má trochu škraloup, protože je obviněný z převážení drog a má pozastavenou licenci k létání. Ale létat stále může. Pro všechny je ale zásadní, aby s nimi jel Tom ,,Redfly“ Davis (Ben Affleck). Pro všechny je to kámoš, ke kterému vzhlíží a vědí, že díky blbému rozvodu skoro o všechno přišel. Na druhou stranu má patnáctiletou dceru, kterou mají všichni rádi a která na tátu nezanevřela.

triple-frontier-3

Chlapi se vyzbrojí až po uši zbraněma, zařídí si způsob jak legalizovat ukradené peníze a seženou si nákladní vrtulník. V kolumbijské džungli dům plný peněz skutečně najdou, ale místo 75 milionů je tam těch milionů rovnou 250.

 

Pokud si vybavíte film Tři králové s Georgem Clooneym a Markem Wahlbergem, tak film Triple Frontier se sice může jevit, že má podobný děj, ale je to film s úplně jiným laděním. Trochu možná napoví i jméno scenáristy Marka Boala (30 minut po půlnoci). Co se J. C. Chandorovi (Vše je ztraceno, Margin Call, A Most Violent Year) ale povedlo, je navodit atmosféru, že jsou všichni herci sehraná parta, protože chemie mezi nimi funguje naprosto dokonale. Největší hvězda je mezi nimi samozřejmě Ben Affleck, ale hlavní roli má Oscar Isaac a ten je zde mnohem přesvědčivější, než v Chandorově posledním opusu A Most Violent Year. Určitě zaregistrujte i Adrii Arjonu, která má dobře našlápnuto a určitě se o ní budeme zmiňovat v dalším vydání herců, kterým předvídáme slušnou budoucnost.

triple_frontier_4

Producent filmu je Charles Roven (Temný rytíř), který není zvyklý se pohybovat v béčkových vodách a zřejmě se rozhodl dělat tento film i z toho důvodu, že měl dost hejtů na internetu kvůli jeho angažování ve stáji filmařů u DC Comics. Roven zjevně rodinné podívané úplně nemusí a Triple Frontier je film mládeži nepřístupný. Tahle parta sympatických soukromých žoldáků se s tím totiž moc nepáře, i když samozřejmě jsou mezi nimi tací, kteří střílení náctiletých s kulometem v ruce považují za čárou. Rozhodně to ale nejsou všichni.

 

Co je na filmu nejzajímavější a co vlastně nikdo moc podle mého soudu nepochopil je skladba druhé poloviny filmu. Triple Frontier se totiž v druhé půlce promění v akční jízdu, která je protkaná nepředvídatelnými dějovými zvraty, které staví děj do často až alegorické polohy. Zkrátka tohle není váš typický akční film. A rozhodně to není oddychovka na sobotní večer k popcornu. Posíláme Netflixu další velké plus.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Triple-Frontier-poster

Přidat komentář

TOPlist