Průvodce horrory inspirující horror My

sesty_smysl_3

Horror Šestý smysl mnozí z vás jistě viděli, ačkoli se jistě najdou i tací, kteří o něm nikdy neslyšeli. Malý chlapec se začne svěřovat smutnému psychiatrovi se svým hůrzným tajemstvím. Vidí mrtvé lidi. O filmu jsme psali v této samostatné zpětné recenzi.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Film Příběh dvou sester je jihokorejský horror z roku 2003 a natočil jej režisér Ji-woon Kim. Snímek okouzlil světové publikum a zejména filmovou kritiku. Film se neodehrává lineárně, ale posouvá děj pomocí retrospektivního vyprávění. Dvě sestry Soo-mi a Soo-yeon se vracejí domů z psychiatrické léčebny, kde je očekává jejich otec. Hned první noc vystraší mladší z nich vrzající podlaha a dveře do koupelny, které se samy od sebe otevírají a zavírají. Horror vychází z korejského lidového příběhu stejného názvu, který pojednává o dvojici dívek, nad nimiž se vznáší hrozba jejich nevlastní matky, která chce ovládnout rodiny. Děsivý horror byl ve své době divácky nejúspěšnější horror všech dob.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Švédský horror Ať vejde ten pravý je jeden z nejoriginálnějších horrorů posledních let, který byl natočený v roce 2008 a Američani jej v roce 2010 přetočili. Režisér Tomas Alfredson vypráví příběh odehrávající se na švédském sídlišti. Dvě zvláštní děti Eli a Oskar si k sobě najdou cestu, po které budou kráčet dál, i když Oskar zjistí, že jeho kamarádka je upírka.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Ve stejném roce vznikl horror Martyrs (Mučedníci) Pascala Laugiera, který je pro horrorové fanoušky jednoznačně kultovní záležitostí. Film, jenž šokoval francouzské cenzory natolik, že musela být odložena premiéra a snímku reálně hrozilo, že se v normálních kinech hrát vůbec nebude. Znáte snad lepší reklamu?  Příběh začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. A to bude teprve maso.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist