Kočka se smaragdovýma očima: Michelle Pfeiffer

Kočičí žena, jestřábí žena, ale i unavená new yorská servírka nebo opuštěná žena, která se postaví samotnému vyslanci pekel. Dnes se podíváme na nejzajímavější filmy v kariéře Michelle Pfeiffer a položíme si otázku:,,Jaktože sakra nemá Oskara?“

michellezac

Rodačka z kalifornské Santa Any byla díky svému otci, prodavači klimatizací a topení, vychována v prostředí pod heslem, bez práce nejsou koláče. Takže když začala v sedmnácti vyhledávat herecké příležitosti, chodila na brigády do obchodů s textilem a pracovala v supermarketu na kase jako pokladní.

 

V devatenácti se přihlásila do soutěže Miss a voilá, stala se Miss Orange County, což jí dopomohlo k televizním reklamám, odkud to byl jen krůček k hostovačkám v seriálech.

scarface_1

Její průlomová role přišla velice brzy a díky Bohu, že to nebyla žádná manželka nebo bezduchá krasavice, ale pěkně vypočítavá mrcha po boku Al Pacina v kultovní klasice, remakeu Zjizvená tvář. Michele Pfeiffer už ve filmu nebyla žádná lolitka, ale dost vypočítavá a chladná bezohledná mrcha. Hodně lidí filmu vyčítalo, že je za hranou, ale jak říkal komik Robin Williams:,,Každý kdo zkusil kokain ví, že to byl dokument.“

ladyhawke-1

Ačkoli nebyla Jestřábí žena divácký hit, je to příjemná americká pohádka, respektive fantasy, kde Rutger Hauer, Mathew Broderick a zejména Michelle Pfeiffer potěšili divákovo oko.

čarodejky_z_eastwicku_1

Komerčně se jí zadařilo i vedle dalšího hollywoodského titána Jacka Nicholsona v černé komedii Čarodějky z Eastwicku, kde společně s Cher a Susan Sarandon podlehnou svodům samotnému vyslanci pekel. Ujetá komedie George Millera s celou řadou horrorových a erotických scén diváky bavila a film udělal z herečky hvězdu první velikosti.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist