POD POVRCHEM: Highwaymen

Pochybuji, že by se mezi vámi našli tací, kteří neznají příběh Bonnie a Clydea. Nový film s hodně dlouhou genezí vzniku právě uvádí Netflix a rozhodně stojí za pozornost.

highwaymen_1

Bonnie a Clyde už jednou na plátně byli a jak. Projekt Warrena Beattyho, kde si střihl titulní roli s Faye Dunaway a v režii Arthura Penna se stal nečekaným hitem a netušil jsem, že rozpoutal kontroverzi v rodině bývalého texaského rangera, jež násilnické duo nakonec dopadl a ve filmu není zobrazen zrovna lichotivě. Film tak sice uspěl v kinech, ale studio Warner Bros čelilo žalobě od Franka Hamera a nakonec se s ním raději vypořádalo v mimosoudním vyrovnání.

highwaymen_3

A právě Frank Hamer je hlavním hrdinou nového filmu o dopadení Bonnie a Clyde, kteří tentokrát hrají ve filmu druhé housle. Původně měl být tento projekt labutí písní osvědčeného dua Paul Newman a Robert Redford, jenže Paul Newman v průběhu příprav na natáčení zemřel. Redford tak ztratil zájem (pozn. red. – podívejte, jaký projekt si zvolil pro své odcházení). Producenti tak uvažovali o Liamu Neesonovi, ale ten nakonec z projektu vycouval. V ten moment se objevil na scéně Kevin Costner a k němu se postupně připojil rodilý Texasan Woody Harrelson. Pro doplnění, Costnera už producenti předtím oslovili, ale ten se před deseti lety cítil na roli ještě mladý.

Režisérem filmu je další Texasan John Lee Hancock, od kterého jste již zřejmě nějaký film viděli. Režíroval Zakladatele s Michaelem Keatonem, Zachraňte pana Bankse s Tomem Hanksem a nebo Zrození šampióna, kde dovedl k Oskarovi Sandru Bullock. Highwaymen tak vysoké ambice zřejmě neměl a pokud měl, tak zřejmě někdo cukl v cílové rovince. Tak řekněme si to na rovinu, bylo to studio Universal. Film tak skončil u Netflixu, a to prostě není špatná adresa.

highwaymen0

Highwaymen je slušný film a řekl bych normální film, který potěší a pobaví dospělého diváka. Má celou řadu zajímavých nápadů, vynikající atmosféru, úžasnou výpravu a zejména sympatické hlavní charaktery. Kevin Costner se mi dlouho ve filmu nelíbil jako právě tady a totéž platí o Woody Harrelsonovi, u kterého jsem po delší době neměl pocit, že jede na půl plynu. Vítám také smysluplné obsazení Kathy Bates, která by podle mě měla mít více příležitostí. Objektivně to nedopadlo jako u brilantní romance Bonnie a Clyde, ale tohle byste vynechat neměli.

Tento článek vznikl za finančního přispění společnosti TAU Seating s.r.o.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Už se to blíží! Doražte do Českého Těšína na festival!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/knh2019_580x240-1.png

 

Přidat komentář

TOPlist