Řbitov zviřátek (2019)

PET SEMATARY

Paramount si práva na Řbitov zviřátek koupil už v době vydání, takže King měl dostatek prostředků na kokain, aby sepsal To (pro ty kdo neví, knižní To je horrorová Vojna a mír, jež u Warnerů vydělává balík). Studio vyrobilo hned dva filmy, z nichž ten první vydělal opravdu dost. Jenže Bonaventura řekl, že klasické horrory nemusí, ale psychologické horrory ho baví. A režiséři na jeho hru přistoupili a film radikálně změnili.

 

Pokud jste četli knihu, budete od poloviny filmu docela zírat a domnívám se, že King docela zuří. Tvůrci se rozhodli zásadním způsobem změnit děj. Chápu, že tentokrát King mlčí, i když se obvykle u takovýchto věci ozývá, protože to není změna vyloženě k horšímu. Jestli jste tedy viděli první verzi horroru, můžete jít směle i na tento. Je to totiž úplně jiný film. A budeme se bát, ptá se čtenářka z Horní Potužimi. Budete, paní Vomáčková a sakra pořádně.

Pet-Sematary2019

Řbitov zviřátek kráčí ve stejných šlépějích jako Wanův majstrštyk V zajetí démonů. Diváci se ztotožní se sympatickou rodinou zmítanou vnitřními démony i s nejtragičtější figurou Judem, kterého skvěle hraje John Lithgow a když dojde na lámání chleba, budou mít dvě možnosti. Nechat se úchylně pasivně bavit a nebo to vzít osobně. Druhá varianta je sebemrskačství. Ta první ovšem může být velká zábava, pokud se dokážete usmívat třeba u Smrti ve tmě, stejně jako ostatní horroroví fanoušci.

 

Řbitov zviřátek je dobře odvedený žánrový film, který sice nedosahuje kvalit Kingovy předlohy, ale bere si z příběhu motivy, jež udrží vaši pozornost. Má vynikající soundtrack Christophera Younga, kterému připravujeme profil do skladatelů filmu. Jestli si To sáhlo na pomyslný horrorový Olymp s klaunem Pennywisem a tlupou sympatických dětských outsiderů, tak tady se připravte na temnou psychologickou hru pohrávající si s vašimi nejděsivějšími strachy a nočními můrami. A teď mě omluvte. Micka domňoukala a mě už svrbí ruka, abych jí strčil do pytle a vydal se s rýčem kousek za náš dům. Však víte. Dětičky ze sousedství tam mají takové místo.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Srdečně zveme do Českého Těšína, přátelé! Festival se blíží!http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/knh2019_580x240-1.png

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist