Řbitov zviřátek je zpět!

Moje druhá nejoblíbenější kniha od mistra Kinga je znova zfilmována Hollywoodem. Poprvé to nedopadlo úplně blbě a podruhé? Však uvidíte.

PET SEMATARY

   Doktor Louis Creed (Jason Clarke – První člověk, Mudbound, Dítě číslo 44) se s manželkou Rachel (Amy Seimetz) a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. A protože dětičky neumí hláskovat, říkají tomu místu pet sematary – řbitov zviřátek (originál byl řbitov zvířátek).

PET SEMATARY

Zatímco Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel má po hrůzostrašných zážitcích se sestrou Zeldou z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Jud nabídne Louisovi variantu. Má ho pohřbít za řbitovem zvířátek, na indiánském pohřebišti. Louis tak bez ptání učiní. Zřejmě nechce starému muži odporovat. Jenže Church se vrátí. Divočejší. Nebezpečnější. Jenže ta pravá tragédie se teprve blíží.

Pet-Sematary2019

   „Tradičním hororům se spíš vyhýbám, mám rád ty psychologické, což je přesně případ této adaptace“, říká o Řbitovu zvířátek producent Lorenzo DiBonaventura. „Je to příběh, který se jen snaží odpovědět na otázku: Jak daleko byste zašli, abyste ochránili své dítě? I proto ho King tři roky schovával v šuplíku, než ho vydal. Tak moc se ho bál,“ dodává.

PET SEMATARY

Film jsme v redakci již viděli a již teď mohu prozradit, že jsem si téměř jist, že rozdělí čtenáře předlohy do dvou nesmiřitelných táborů a zároveň si myslím, že pro lidi, kteří knihu nečetli, to bude hodně velké překvapení. Premiéra v USA byla včera, v Česku příští týden a recenzi přineseme ve středu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Rbitov_zviratek_plakat

Přidat komentář

TOPlist