Werner Herzog a jeho Setkání s Gorbačovem

Američan Oliver Stone hovořil s Castrem a Putinem a bylo z toho veřejné ponížení, Robert Sedláček s Milošem Zemanem a bylo z toho státní vyznamenání (od Miloše Zemana) a Werner Herzog s Michailem Gorbačovem a je z toho velká zábava.

setkani_s_gorbacovem_2

 

Dokument Setkání s Gorbačovem mi loni na MFDF v Jihlavě utekl a nezaznamenal jsem ho ani ve filmovém tisku, kde se obvykle o Herzogových novinkách píše. Dnes mi ovšem kolegyně z dokumentárního festivalu v Lipsku vyprávěla, jak Setkání s Gorbačovem promítali v Lipsku na nádraží v rámci festivalu dokumentárních filmů za účasti režiséra a jak vynikající tam byla atmosféra.

setkani_s_gorbacovem_1

O Werneru Herzogovi píšeme na RealFilmu často, pokud nás nečtete pravidelně, nebo si chcete osvěžit jeho kariéru, pak si přečtěte náš profil. Herzog se proslavil jednak jako vizionářský a trochu šílený filmař, v tom nejlepším slova smyslu, který má dokonalý hlas. Právě i díky jeho hlasu je tento snímek tak silný. Jeho komentář mimo obraz doprovází archivní záběry a soukromý rozhovor s mužem, díky kterému padla zlověstná železná opona. Naprosto chápu, že Herzog často ukáže své preference a Gorbačova pochválí a ačkoli jsem člověk apolitický, je to podle mého soudu jeden z mála politiků, který si respekt zaslouží.

 

Film je to zjevně pro řadu lidí na Západě kontroverzní, a to je dobře. Zatím se promítal jen na festivalech dokumentárních filmů a čeká ho na podzim pouť britskými kiny. Doufejme, že se s ním setkáme také v naší kotlině nějakou přijatelnou televizní nebo streamovací formou.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Zveme Vás!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/knh2019_580x240-1.png

Přidat komentář

TOPlist