IT 2 jde jinou cestou, než kultovní TV minisérie

S blížícím se datem premiéry dvojky TO se objevují spekulace, ale také rozhovory s tvůrci. Co tedy nyní můžeme říct podle scenáristy Garyho Daubermana a herce Billa Hadera?

it-chapter-2

Na režijní sesli usedl opět vynikající André Muschieti, scénář je opět dílem vynikajícího scenáristy Garyho Daubermana a v castingu hrdinů, které nalezneme v dospělém věku se sešla pěkná řádka hvězd. Je vidět, že King je lákadlem i pro oskarové laureáty, ostatně Kathy Bates dostala za roli Misery prvního hereckého Oskara v tomto žánru. Takže se držte, kdo bude ve dvojce. James McAvoy bude hrát dospělého Billyho, Jessica Chastain ztvární dospělou Beverly, výborný komik Bill Hader si střihne dospělého Richieho, Jay Ryan zahraje dospělého Bena. Z jedničky se vrátí všichni dětští představitelé a pochopitelně i současná horrorová hvězda číslo 1 Bill Skarsgård jako Pennywise.

it-chapter-2_2

Gary Dauberman podle magazínu The Hollywood Reporter pro kapitolu dvě nejúspěšnějšího horroru opět potěší fanoušky knihy a překvapí i znalce původní minisérie, protože do filmu zařadil i slavnou scénu se šikanou homosexuálního chlapce, která do minisérie z roku 1990 neprošla. Bude to klíčová scéna pro pokračování řádění čistého zla, které si na sebe bere podobu klauna Pennywise, který se stal miláčkem dětí, mého synovce nevyjímaje. OMG.

it_chapter_2_3

Dauberman se nikterak netají obdivem k režisérovi Muschietimu, o kterém tvrdí, že řadě jeho scén dodal ještě zlověstnější atmosféru, než byla ve scénáři. To je patrné ze scény, která se objevuje v novém traileru, kde Jessica Chastain navštíví svůj byt z dětství.

it2

Dauberman, jež patří k fanouškům Saturday Night Live dopsal obsazenému komikovi z této show Billu Haderovi scénu, kde paroduje Al Pacina. Ten jí ale ve filmu odmítl zahrát, protože se nechtěl opakovat. Hader pro propagaci filmu dělá objektivně velice moc a je na něm vidět, že je rád, že se objevuje ve velkém filmu, který není komedií. Na druhou stranu řekl, že natáčení byla velká psina i z toho důvodu, jak se na place všeho děsil. Hlavně ho překvapilo, že herec Bill Skarsgaard, jenž hraje Pennywise umí skutečně hýbat očima mimo osu, protože si myslel, že je to dílo trikařů. Premiéra nás čeká v září tohoto roku.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

it_2_poster

Přidat komentář

TOPlist