Historický horror The Lighthouse překvapil v Cannes

Jak se říká, trochu pod radarem, ale zase ne tolik. Hollywood Reporter zařadil historický horror The Lighthouse mezi 20 nejlepších festivalových filmů a je na místě mu věřit hned z několika důvodů.

lighthouse

Film se odehrává v devadesátých letech 19. století v Maine, tedy kraji proslaveným Stephen Kingem. Autorem nadpřirozeného dramatu ovšem není samotný mistr, ale režisér Robert Eggers, který nás vyděsil skvělým barokním horrorem Čarodějnice. The Lighthouse (Maják) se zaměřuje na správce majáku (Willem Dafoe) a jeho učedníka (Robert Pattinson) v příběhu plném napětí, námořnické legendy a mytologie. Očekávejte poněkud halucinogenní příběh a formálně a vizuálně opět vytříbený film.

 

Film se natáčel 35 natáčecích dní v Kanadě, je kompletně černobílý a trvá 110 minut. Filmaři používali kamerové filtry, aby evokovaly kvapitu fotografické suroviny právě z doby, kdy se film odehrává. Maják pak filmaři postavili jako dekoraci. Kritický portál metacritic filmu udělil 91%. Eggers byl nadšený, že se herci na place nesnášeli a říkal, že to tomu dodalo tu potřebnou chemii. Zatímco Dafoe je zkušený divadelní herec a líbilo se mu s režisérem o roli diskutovat, pak Pattinson nebyl z divadelní přípravy a zkoušek na místě natáčení vůbec nadšený.

 

A pokud je řeč o Robertu Pattinsonovi, pak můžeme říct, že Stmívání je definitivně zapomenuto, ostatně jeho spolupráce s Jamesem Grayem, Davidem Cronenbergem nebo Wernerem Herzogem přinesly své ovoce. Warneři jej v posledním kole upřednostnili před Nicolasem Houltem v předávání štafety netopýří kápě Batmana. Film do kin celosvětově uvede A24.

WILLEM DAFOE VYPRÁVÍ O NATÁČENÍ FILMU A SPOLUPRÁCI S ROBERTEM PATTINSONEM PRO VARIETY

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist