John Wick 3 (2019)

john-wick-3-1John Wick 3: Parabellum, USA/Čína, režie: Chad Stahelski, střih: Derek Kolstad, hudba: Tyler Bates, Joel J. Richard, kamera: Dan Laustsen, střih: Evan Schiff,hrají: Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne, Angelica Huston, Marc Dacascos

 

128 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný

 

Film:

 

John Wick (Keanu Reeves) bude za pár minut vyhoštěn z v podstatě všemocného zločineckého syndikátu. Jak víme z konce minulého dílu, i přes naléhání managera zastřelil v chráněném Hiltonu italského gangstera. Již za pár minut mu budou v patách snad všichni gangsteři a bude bez služeb, na které je zvyklý. John Wick musí nalézat nevšední spojence, aby ze všeho vyvázl živý.

 

Jednička Johna Wicka bylo béčkové guilty pleasure s akčními scénami, kterému chyběla jedna ,,drobnost“. Absence režiséra. Kaskadérské duo sice natočilo zábavné cvičení s promyšlenou choreografií, ale film to nebyl. Dvojka byla o poznání kompaktnější a bylo vidět, že Chad Stahelski se rozhodl natočit film. Trojka Johna Wicka má bohužel mnohem blíž k jedničce, než ke dvojce.

john-wick-3-2

O scénáři nemůže být v podstatě řeč. Je to takový zvláštní slepenec naprosto bizarních výjevů, často skutečně nesmyslných, kde se míchají motivy z ruských pohádek, etnika ze všech koutů planety, dokonce dojde na to, že John Wick je sirotek a nalezenec rumunských cikánů, kteří provozují balet a vede je Angelica Huston. Hodně to připomíná Čapkovu pohádku o tom jak pejsek s kočičkou vařili dort.

 

Těžištěm oblíbenosti akční série je ovšem realizace akčních scén a ta je ve trojce skutečně neotřelá. Ty nejzajímavější scény vymyslel Keanu Reeves osobně, tedy honičku na koni v centru New Yorku a typicky Wickovskou procházku Saharou. Akční scény se už oproti předchozím dílům častěji stříhají a to je také kvůli Reevesovi, který objektivně přiznal, že fyzicky už bude muset ubrat.

john-wick-3_3

Keanu Reeves je důvod úspěchu Johna Wicka a nepředpokládám, že se na film vypravíte, pokud ho nemáte rádi. A zklamáni nebudete jistě ani tentokrát, ale jestli neznáte předchozí díly, tak budete docela zírat na plátno. Název Parabellum je podle latinského příslovi, chceš-li mír, chystej válku a chystej válku je para bellum.

 

Je to kinofilm a na monitoru počítače ztratí minimálně 50%. Za sebe bych rád dodal, že některé akční scény jsou tak za hranou, že jsem se musel smát, některé scény jsou nesmyslně brutální a dialogy Marca Dacascose mi přišly jak z filmu jiného žánru a jiné přístupnosti. Myslím, že počtvrté už by se John Wick ale vracet neměl.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist