Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu

Černobyl skončil a HBO opět potvrdila svou schopnost natočit extra sérii. Není to alen HBO, kde se dějí velké věci. Série Peaky Blinders je další extra třída v žánru quality tv.

peaky_1

Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu je mimořádná série z produkce BBC, Caryn Mandabach Production a Tiger Aspect Production. V současnosti jsou natočeny čtyři série čítající šest epizod a pátá už je natočená. Kromě slabší druhé série, kterou fanoušci neváhají přeskakovat je ovšem série velice nadprůměrná.

peaky_3

Děj se odehrává v roce 1919 v Birminghamu a točí se kolem gangu s břitvami, které nosí ukryté v čapkách a zejména kolem jejich hrůzného bosse Tommyho Shelbyho v podání výborného Cilliana Murphyho (Dunkerk, Anthropoid).

peaky_2

Autorem série je Steven Knight, britský autor nezávislého hitu Locke, Špíny Londýna nebo Východních příslibů, ale i série Taboo Toma Hardyho. Řada fanoušků sérii přirovnává k americkému televiznímu hitu Sopranovi.

 

Peaky Blinders je série s úchvatnou atmosférou, titulní písní Nicka Cavea a strhujícími hereckými výkony v čele s Cillianem Murphym nebo Samem Nealem. Děj je nabitý nečekanými zvraty, bitkami, intrikami a zajímavými charaktery.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Tento článek vznikl za finančního přispění společnosti TAU Seating s.r.o.

Přidat komentář

TOPlist