POD POVRCHEM: Dvě mimořádné scény z nového Halloweenu

Nový Halloween, a neřešme pro tentokrát jaké má pořadové číslo, jsme recenzovali v době aktuální premiéry. Film vydělal vzhledem k nákladům doslova jmění a slušný úspěch měl i na VOD. Tyto dvě scény jsou ale skvělé.

H

Přiznejme si, že nový Halloween sice kvalit Carpenterova originálu nedosáhl, ale byl na úrovni téměř perfektního dílu H20 a o koňské délky před dvojicí nepodarků Roba Zombieho, u kterého ale cením snahu, že se za ty roky nevzdává, přestože ví, že na nejvyšší mety zřejmě v horrorovém žánru nedosáhne.

 

David Gordon Green je ale trochu jiná liga jako režisér, než Zombie. Jeho film Joe s Nicolasem Cagem je velmi povedený a rozhodně se o něm nedá říct, že by své řemeslo neovládal. Ve finále je totiž úplně jedno, že jeho nejúspěšnějším filmem byla huličská akční komedie, když je vidět, že má potenciál dobrého filmaře. Ne každý je ve třiceti či čtyřiceti Nolan nebo Kubrick. Je to spíš výjimka.

H

K digitálnímu uvedení Halloweenu uvolnili producenti hned desatero krátkých ukázek z Halloweenu s vypořádanými právy na youtube. Z těchto deseti si představme dvě, o kterých jsem psal již v podzimní recenzi.

 

První scéna je o konfrontaci Michaela Myerse s maskou, kterou film začíná a ta je naprosto perfektní.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Druhá scéna, která mě už v kině zaujala je ta s autobusem. Při této scéně diváci v kině ani nedutali a musím uznat, že tady Green dosáhl v žánru absolutoria.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Skutečnost, že nový Halloween není perfektní film je samozřejmě dána určitou únavou materiálu. Hovořím pochopitelně za sebe, protože první dva díly a H20 jsem viděl v tom správném věku a troufám si říct, že dodnes fungují. Jestli jste ale mladší generace a originál neznáte, je dost dobře možné, že budete nový Halloween hodnotit ještě o něco lépe, než já.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist