POD POVRCHEM: Naprostí cizinci

Italští filmaři stále umějí překvapit a přijít s originálním nápadem a kvalitním provedením, to je případ i překvapivého artového hitu Naprostí cizinci, jenž se s úspěchem hraje už dva roky v českých kinech a dosud vydělal přes 30 milionů dolarů.

naprosti_cizinci_1

Italové zkrátka filmy pořád umí, o tom ostatně vypovídá velmi solidně Velká nádhera, Božský nebo Gomora, pokud máme jmenovat největší italské pecky posledních několika let.

Co jsme dříve ukrývali v šuplících, ukrýváme nyní v mobilních telefonech. Ale co kdyby se všechno, co se objeví na jejich displeji, muselo přečíst nahlas? Co kdyby každý hovor mohli slovo od slova slyšet i lidé kolem vás? Této výzvě čelí skupina sedmi přátel, kteří se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo, kdyby se nezrodil zdánlivě neškodný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet vše, co na ně přijde. Z nevinně vypadající hry se postupně stává dramatická slovní přestřelka plná tajností a klamů. Každá z postav totiž v průběhu hry přizná a přinutí odhalit tajemství, ze kterého vyjde najevo, že jsou pro sebe naprostí cizinci.

naprosti_cizinci_2

O svém filmu pronesl režisér Paolo Genovese toto:,,Dnes totiž tajný život nás všech probíhá nevyhnutelně přes mobilní telefony. Chytré telefony se staly zásadním objektem, možná jediným, který vždy nosíme sebou, staly se “černou skřínkou”. Je to film, ve kterém nic není tak, jak se zdá. Každá postava může vyprávět vlastní zážitky, určit hranice mezi dobrem a zlem, správným a nesprávným, povídat o tajných životech, a o tom, o čem nemůžeme či nechceme mluvit.”

naprosti_cizinci_3

Italské komedie o lžích, tajnostech a nevěře se stala hitem v mnoha zemích. A už se dočkala i čínského remakeu s čínskými herci.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist