Pokračování Osvícení Doctor Sleep má první trailer

Mike Flanagan je jistě nejen pro mě režisérský génius, přestože se věnuje vlastně jen horroru, avšak zejména v jeho psychologické a temné podobě. Nyní se podruhé s mistrovým požehnáním vrhl na dílo Stephena Kinga.

DSC05161.dng

A ne hned na ledajaké. King totiž před pár lety napsal pokračování kultovního Osvícení a přiznám se, že když jsem knihu četl, nedovedl jsem si představit, že by to vůbec někdo zkusil natočit. Kniha je extrémně drsná, psychologicky hutná, rozehrává vážná témata alkoholismu a eutanasie, zkrátka to není předloha pro ideální filmový trhák. Navíc první díl zfilmoval jeden z nejlepších režisérů všech dob Stanley Kubrick. Zkrátka který blázen by do toho šel?

doctorsleep2

Jenže Mike Flanagan natočil několik překvapivých hitů z látek, které neměly žádný potenciál a jeho Geraldova hra je dokonalý psychologický mikrofilm. To ocenil Stephen King, který má nad Doctor Sleep mnohem větší kontrolu, než u Kubricka. A King dal Flanaganovi požehnání a zároveň si vyžádal do hlavní role Ewana McGregora, tedy opravdovou hvězdu a charakterního herce.

 

Doctor Sleep vzniká u Warner Brothers a premiéra nás čeká v listopadu. První trailer je perfektní.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist