Průvodce filmy s pověstnou milostnou chemií

Dnešní téma je o filmech s dvojicemi herců, kteří nám k sobě pasují, často se do sebe v době natáčení filmu zamilovali, a přesto se nikdy nesezdali. Dnešní téma bude o herecké chemii.

bullockreeves

Poslední dobu řeší američtí moderátoři talk show chemii mezi Sandrou Bullock a Keanu Reevesem. Na plátně se potkali v akční Nebezpečné rychlosti a o tucet let později v romantickém dramatu Dům u jezera. Pokaždé bylo vidět, že chemie mezi herci nebyla vůbec hraná a herci později přiznali, že se jim ten druhý vždy líbil, ale nikdy se neodvážili zeptat.

dietrichcooper

Naprosto stejný příběh bychom mohli najít u páru Gary Cooper a Marlene Dietrich. Podle amerického bulváru byl Cooper jediný, kdo odmítl přízeň Marlene Dietrich. Je samozřejmě naprostý smysl, aby Marlene Dietrich měla poměr se všemi muži a často i ženami, které jí bulvár kdy přisoudil. Jisté je, že Dietrich na pohřbu Coopera v slzách pronesla:,,A to bylo naposledy, kdy jsem šla na funus.“ Jejich chemie na plátně je ovšem naprosto dokonalá i po letech, a to ve filmech Desire (1936) a Morocco (1930).

Tracy, Spencer und Katharine Hepburn / 'Die Frau, von der man spricht', undatiert

O Katharine Hepburn a Spenceru Tracym si štěbetali i vrabci na střeše a pokaždé když se objevili spolu na plátně, bylo všem naprosto jasné, že tihle dva náklonnost hrát opravdu nemusí. Ačkoli se tajně stýkali i mimo natáčení a velmi se milovali, společně nezestárli, jestli si rozumíme.

raz_vranova

A vynechat bychom neměli ani český film. Shodou okolností bych rád zmínil hned dvě starší české pohádky a na každé z nich se do sebe herečtí představitelé zamilovali. Tou první dvojicí je Vladimír Ráž a Alena Vránová, kteří se do sebe zamilovali během natáčení Pyšné princezny. Oba byli oficiálně zadaní a v manželském svazku, ale jak se říká, lásce neporučíš. Zhrzený manžel Aleny Vránové, dramatik Pavel Kohout pak o svém neúspěchu v lásce napsal divadelní hru.

zima_kysilkova

A další zamilovaná dvojice, která nebyla úplně hraná je pár z pohádky Princezna se zlatou hvězdou, kde se do sebe zamilovali Josef Zíma a Marie Kysilková.

Přidat komentář

TOPlist