Rocketman (2019)

ROCKETMAN

VB/USA/Kanada, Rocketman, režie: Dexter Fletcher, scénář: Lee Hall, hudba: Matthew Margeson, kamera: George Richmond, střih: Chris Dickens, hrají: Taron Egerton, Jamie Bell, Bryce Dallas Howard, Richard Madden, Gemma Jones, Steven Mackintosh

121 minut, barevný, 2. 39:1, ARRI Alexa Mini

Film:

Muž v extravagantním kostýmu s rohy (Taron Egerton) právě vstupuje do místnosti AA – anonymních alkoholiků. Kromě alkoholu ho sužuje závislost na drogách, lécích a neschopnost se ovládat. Kdo tento muž je? Elton John, který začíná vyprávět svůj příběh o hledání lásky a sebe sama.

Dexter Fletcher navnadil diváky, že to byl on, kdo zachránil Bohemian Rhapsody před katastrofou, když se měl ztratit režisér filmu neznámo kam. A nyní to stvrdí filmem Rocketman. Novináři mu to svorně potvrdili a všichni se uklidnili, že Fletcher je ten, kdo má morální právo natáčet životopisné filmy o slavných muzikantech. Kdyby mi někdo pustil tyto dva filmy po sobě a zeptal se mě, jaký je lepší, tak bych neváhal ani vteřinu. Bohemian Rhapsody je TEN film.

ROCKETMAN

Rocketman měl o třetinu nižší rozpočet a rozhodně to není špatný film. Je to liberální snímek o polepšeném hříšníkovi, chybujícím géniovi, homosexuálovi a především skvělému muzikantovi. A stojím si za tím, že kdyby hlavní roli nehrál Taron Egerton, tak je tento film poněkud mdlou písničkovou podívanou s několika zajímavými režijními nápady a místy, kdy by se měl střihač chytnout za nos. Tento film by klidně snesl o čtvrt hodinky kratší stopáž a nic by se nestalo.

Rocketman má zajímavou scenáristickou stavbu. Vypráví Eltonův život od jeho dětství, ale není to klasický velký životopisný film. Retro scény z dětství jsou variacemi, fantaziemi, které oživuje jejich zpívaná podoba. Zpívá téměř celý herecký ansámbl a je to velké překvapení, protože ve vedlejších rolích se objevují herci, jež jsme dosud nikdy v žádném filmu zpívat neviděli.

ROCKETMAN

Scény z dospělosti jsou bez časových určení. Divák neznalý života Eltona Johna se toho o něm příliš nedozví, Rocketman totiž není faktografický, ale emocionální film. Příběh Eltona Johna vypráví přes sdělování pocitů – vztah k rodičům, ryzí přátelství, láska, nenávist, odpuštění.

Rocketman je slušný životopisný film, který je dobře natočený a pokud máte jeho hudbu rádi, tak neváhejte. Pokud nevíte, kdo je Elton John, tak si tenhle film stejně asi necháte ujít.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Rocketman_plakat

Přidat komentář

TOPlist