POD POVRCHEM: La Llorona: Prokletá žena

Kamarádit se s Jamesem Wanem se hodně vyplatí. Švédský režisér Sandberg si po horroru Zhasni a zemřeš natočil dvojku Annabelle a nyní je v hájemství velkých rozpočtů, analogicky vytáhl horror Sestra Angličana Corina Hardyho a třetím do party je Američan Michael Chaves. A jak dopadl?

the_curse_of_la_llorona_1

Michael Chaves je režisér, který převzal štafetu po Wanovi u rodinného stříbra Warner Bros, tedy hlavních filmech V zajetí démonů ze série The Conjuring. Udělá tak po uvedení svého nového filmu The Curse of La Llorona, který James Wan produkoval.

 

A o čem tato kletba je? Inu, to je tak. Když se ignorují zlověstná znamení, nikdy to nic dobrého nepřinese. Píše se rok 1973 a vdova Anna Garcia vychovává své děti. Pracuje na sociálce a jeden z jejích případů se začíná stále více podobat událostem, které sama pozoruje ve svém okolí. Rozhodne se proto vyhledat pomoc svého kněze.

thecurseoflallorona2

La Llorona nebo-li Plačící žena je žena – duch z mexického folkloru, která přišla o své děti a nyní šíří neštěstí do svého okolí. Kdo se jí snaží nalézt, ten zjistí, že se mu snaží duch převzít své děti do své péče. Když Anna zjistí podstatu prokletí, musí o své děti zabojovat s knězem, který o celé věci značně pochybuje.

 

Film vznikl opět u Warnerů v produkční společnosti Jamese Wana Atomic Monsters a není (úplně) z vesmíru The Conjuring. Hlavní potíží tohoto horroru je nepříliš ambiciózní scénář. Scenáristé si nedali příliš velkou práci a čerpali z řady slušných horrorů minulosti, zejména pak z horroru Stáhni mě do pekla, ale je tam vidět i inspirace filmy producenta filmu Jamese Wana. Film má hodně pomalý rozjezd a druhá půlka, pokud vydržíte, je vlastně docela slušná. Herci se snaží, seč můžou a režisér dělá, co mohl. Pevně věřím, že Chaves trojku Conjuringu zvládne slušně. Prokletá žena je zatím jen celkem slušný debut, který sice nedosahuje kvalit podobného horroru Mama, ale oproti jedničce Annabele je to kvalitativně mnohem lepší film. Jestli chcete slušný, nikoli výborný, horror, tak tento film se určitě dá vidět.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Curse-La-Llarona-3

Přidat komentář

TOPlist