Průvodce nejslavnějšími filmy s krokodýly a aligátory

Horror Kořist to od kritiků schytal méně, než se očekávalo, a to je dobře. Podívejme se na nejzajímavější filmy z historie filmu o těchto divokých predátorech.

alligator_1

A čím začít než legendárním horrorem Aligátor (1980), který mimochodem nesnáší Steven Spielberg. Lewis Teague natočil snímek o malém chlapci, který spláchne do kanalizace malého aligátorka, který v kanalizaci doroste do obřích rozměrů. Teague se ve filmu s ničím nemaže a scéna zabitého chlapečka je dodnes podle mě hodně za hranou. Film se stal ovšem vzhledem k nákladům solidním hitem.

lake_placid_1

V roce 1998 natočil perfektní horrorovou komedii Jezero režisér a scenárista David E. Kelley, který kromě manželství s Michelle Pfeiffer ovládl televizní obrazovky seriálem Ally McBeal. Zábavná komedie o odchytu krokodýla je plná černočerného humoru a skvělou trojicí Bill Pullman, Bridget Fonda a Oliver Platt. Film se hitem nestal, ale neznám nikoho, kdo tento film viděl a nelíbil se mu. Ale je možné, že v mé sociální bublině jsou samí magoři.

rogue

Australský filmař Greg McLean atmosféru brutálních krvavých horrorů umí a jeho horror Rogue z roku 2007 je žánrovou peckou a objektivní trvalkou. V opuštěné australské divočině je skupinka turistů atakována smrtonosným predátorem a rozhodně se nejedná o zábavu na nedělní odpoledne. V hlavní roli exceluje Radha Mitchell.

CRAWL

A na závěr si přečtěte určitě také naší recenzi na horror Kořist, který je právě v českých kinech.

Tento článek vznikl díky finančnímu přispění společnosti TAU Seating s.r.o.

Přidat komentář

TOPlist