Průvodce sérií Dětská hra

Dumba-la, dumba-la, dumba-la, Charles Lee je v úzkých. Píše se rok 1988 a na svět přichází kult panenky Chucky.

chucky

Dětská hra (Child´s Play) z roku 1988 odstartovala jednu z nejznámějších horrorových sérií. Zabiják Charles Lee (Brad Dourif) utíká před policií a při přestřelce s policií s tělem provrtaným od kulek provede na panence Chucky vúdú rituál. Jeho duše se přenese do panenky, a ta se dostane časem k malému Andymu, který si Chuckyho moc přál. Kdyby tušil, že je v panence masový vrah, aby svá přání krotil. Film se stal vzhledem k nákladům megahitem a Chucky doslova kultovní postavou, svou slávou srovnatelnou s Freddym Kruegerem, Jasonem Vorheesem a Michaelem Myersem.

child´s play 2

Druhý díl přišel do kin v roce 1990. Tvůrci věděli, že Chuckyho potřebují a vrátili i Andyho. Chucky ve dvojce usiluje o jeho tělo, do hlavních rolí se obsadili televizní hvězdy té doby kolem dvaceti a film za pár babek opět docela slušně vydělal. Ale kouzlo bylo pryč.

child´s play 3

Třetí díl odehrávající se v kadetní škole je docela slušná depka. Chucky se toho nebojí, Andyho spolubojovníci padají jako mouchy a diváci. Ti řekli dost. Kina zela prázdnotou a série celkem po právu skončila.

chucky´s bride

Restart ovšem přišel v roce 1998 s nejlepším dílem celé série Chuckyho nevěsta. Producenti angažovali Ronnyho Yu, režiséra úspěšného filmu Freddy versus Jason a k Chuckymu obsadili Megan Tilly, umělou blondýnu s vyhuleným hlasem a zatraceně velkým talentem. Čtvrtý díl byla velká zábava s celou řadou skvělých nápadů. Vypadalo to, že Chucky je zpátky.

seed-of-chucky

Další díl už byl ovšem prudký sešup. Chucky tentokrát přivedl na svět potomky a z původního béčkového horroru se stal sitcom se stříkající krví. Diváci už ale neměli zájem a další díl šel rovnou na video.

Chucky and Gabriel Bateman in CHILD'S PLAY[1]

Od čtvrtka je v kinech další pokus o oživení série natočený zcela novými filmaři a jelikož Brad Dourif zemřel, nahradil jej Mark Hamill alias Luke Skywalker. Podívejte na trailer.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist