Time Lapse (2014)

timelapse_1

USA, Time Lapse, alternativní český název: Fotky zítřka, režie: Bradley King, scénář: Bradley King, BC Cooper, kamera: Jonathan Wenstrup, hudba: Andrew Kaiser, střih: Tom Cross, hrají: Danielle Panabaker, Matt O´Leary, George Finn, John Rhys-Davies, Amin Joseph

104 minut, RED Epic, barevný

Film:

Tři dobří kamarádi kolem dvaceti let najdou v domě zmizelého souseda obrovský fotoaparát. Na pořízených snímcích jsou zachyceni v situacích, které nepoznávají. Přijdou na to, že se jim události na fotografiích teprve přihodí, a to až za čtyřiadvacet hodin. Dostanou proto nápad. Což to využít pro svůj prospěch? Začnou sázet v dostizích na vítězné koně, jejichž jména se objeví na obrázcích z budoucnosti. Bookmakerovi ale začne brzy připadat série jejich výher podezřelá a trojice přátel bude muset použít přístroj k tomu, aby si zachránila holý život. Je to ale pochopitelně ještě trochu složitější.

time_lapse_2

Time Lapse je malý filmeček za pět milionů dolarů, který je obsazený mladými herci, z nichž nejznámější je sympatická holka od vedle Danielle Panabaker, jež sbírá vavříny na televizní obrazovce v několika show pro náctileté.Tohle děvče ale má talent a nedivil bych se, kdybychom o ní uslyšeli i v ambicióznějších projektech, protože už začíná režírovat a produkovat, a to u DC Comics. Zatím menší věci, ale objektivně, jeden díl marvelovské show pro televizi má asi tak stejný rozpočet jako čtyři české celovečeráky.

time_lapse_3

Výchozí situace cestování v časem mi připomněla nečekaný hit The Butterfly Effect z roku 2004. Tvůrci tohoto filmu si zvolili pro mě příjemnější cestu, řekněme bradburyovskou. Mladší ročníky sice tohoto génia možná už neznají, ale od čeho máte wikipedii, že?

time_lapse_4

Time Lapse je výborný v tom, že díky nízkému rozpočtu si může hrát mnohem větší hru na vabank, než by si mohl dovolit studiový film. A zde to opravdu vyšlo. Počítejte s nečekanými zvraty, atmosférou doslova vystřiženou z mých milovaných The X-Files a partičkou neokoukaných mladých herců, kteří vůbec nejsou špatní.

_poster

Přidat komentář

TOPlist