V.I.P. Výhled

Na Realfilmu se v červenci objevila řada recenzí, takže je tu oblíbená rubrika pro všechny, které nebaví číst. A že jich je! Dnes s filmy Annabelle 3, John Wick 3, Rocketman a Bolest a sláva.

annabelle1

Annabelle 3

Děj: Démonická panenka je manželi Warrenovými přivezena k nim do muzea čarodějnictví a démonologie. Musí odjet z domu a o jejich dcerku se na noc stará mladá dívka, jejíž nejlepší kamarádka přišla o otce při autonehodě. Na tuhle noc plnou démonů už nezapomenou.

Verdikt: Jsem ročník 1982 a jsem horrorový fanoušek. Annabelle 3 mě tak potěšila, protože mě vrátila do doby, kdy se horrory točily jako rodinná zábava – Creepshow, Poltergeist. Tyto dva filmy nejmenuji jen tak, protože jsou přiznanou inspirací pro trojku Annabelle a Warrenovi byli také konzultanti u Poltergeista. Scénář je velice slušný a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že si myslím, že ty nejděsivější scény na place nerežíroval ani tak Gary Dauberman jako spíš přímo James Wan. Jednička Annabelle byla snadno zapomenutelná, dvojka byl hutný horror a trojka je vlastně docela milý film s rodinnými hodnotami v tradici Stevena Spielberga. Nečekal jsem to a docela mě to bavilo.

 


bolest_5

Bolest a sláva

Děj: Stárnoucí režisér vzpomíná na své dětství a chystá se na uvedení svého staršího slavného filmu, při kterém zpytuje svědomí a řeší svůj aktuální zdravotní stav.

Verdikt: Bolest a sláva je zajímavý film, špičkově profesionálně natočený a potvrzuje po Julietě, že Almodóvarovi v dnešní fázi jeho kariéry sedí spíš vážněji laděná tvorba. Je to objektivně film pro starší diváky a užijete si ho o to víc, čím máte nakoukáno jeho předešlé filmy. Zejména pak ty, které byly psány podle Almodóvarových vzpomínek, tedy zejména Volver nebo Špatná výchova.

Dlouhometrážní recenze:

ROCKETMAN

Rocketman

Děj: Vzpomínkový snímek o vzestupu Eltona Johna ke slávě s muzikálovými čísly.

Verdikt: Rocketman má zajímavou scenáristickou stavbu. Vypráví Eltonův život od jeho dětství, ale není to klasický velký životopisný film. Retro scény z dětství jsou variacemi, fantaziemi, které oživuje jejich zpívaná podoba. Zpívá téměř celý herecký ansámbl a je to velké překvapení, protože ve vedlejších rolích se objevují herci, jež jsme dosud nikdy v žádném filmu zpívat neviděli.
Scény z dospělosti jsou bez časových určení. Divák neznalý života Eltona Johna se toho o něm příliš nedozví, Rocketman totiž není faktografický, ale emocionální film. Příběh Eltona Johna vypráví přes sdělování pocitů – vztah k rodičům, ryzí přátelství, láska, nenávist, odpuštění.

Rocketman je slušný životopisný film, který je dobře natočený a pokud máte jeho hudbu rádi, tak neváhejte. Pokud nevíte, kdo je Elton John, tak si tenhle film stejně asi necháte ujít. Pokud mám srovnat s Bohemian Rhapsody, tak Rocketman prohrává na body.

Dlouhometrážní recenze: 


john-wick-3-1

John Wick 3

Děj: John Wick (Keanu Reeves) bude za pár minut vyhoštěn z v podstatě všemocného zločineckého syndikátu. Jak víme z konce minulého dílu, i přes naléhání managera zastřelil v chráněném Hiltonu italského gangstera. Již za pár minut mu budou v patách snad všichni gangsteři a bude bez služeb, na které je zvyklý. John Wick musí nalézat nevšední spojence, aby ze všeho vyvázl živý.

Verdikt: Keanu Reeves je důvod úspěchu Johna Wicka a nepředpokládám, že se na film vypravíte, pokud ho nemáte rádi. A zklamáni nebudete jistě ani tentokrát, ale jestli neznáte předchozí díly, tak budete docela zírat na plátno. Název Parabellum je podle latinského příslovi, chceš-li mír, chystej válku a chystej válku je para bellum. Je to kinofilm a na monitoru počítače ztratí minimálně 50%. Myslím, že počtvrté už by se John Wick ale vracet neměl.

Dlouhometrážní recenze:

Přidat komentář

TOPlist