Boj o moc (2018, 2019)

Ve stínu Černobylu a Her o trůny, vysílá HBO hodně zajímavou show Boj o moc (Succession), která dává vzpomenout na zlaté časy J.R. a Dallasu.

Boj_o_moc_1

Rodina Royových – Logan Roy a jeho čtyři děti – řídí jeden z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě sídlící pochopitelně v New Yorku. Seriál začíná poté, co se otec patriarcha (geniální Brian Cox – Kruh, Bournova trilogie) rozhodne ze společnosti odstoupit a jeho potomci zvažují svou budoucnost.

Drama zkoumá témata moci, politiky, peněz a rodiny. Logan Roy, tvrdý, vlivný a stárnoucí čubčí syn, stojí v čele společnosti Waystar Royco, rodinou řízeného mezinárodního mediálního konglomerátu. Žije se svou třetí manželkou, milující a impozantní partnerkou Marciou (Hiam Abbas). Kendall Roy (Jeremy Strong), Loganův nejstarší syn z druhého manželství, ve firmě působí jako prezident divize a je Loganovým právoplatným nástupcem. Kendallův mladší bratr Roman Roy (Kieran Culkin) je Loganův upřímný a prostořeký syn, který se rád baví a ve Waystar už nadále nepracuje. Siobhan „Shiv“ Royová ( excelentní Sarah SnookPredestination), Loganova jediná dcera a nejmladší ze všech dětí, se snaží udělat kariéru v politice. Connor Roy (Alan Ruck), Loganův nejstarší syn a jediný potomek z prvního manželství, se pokouší vést nezávislý život v Novém Mexiku. Jakmile se Loganovy narozeniny zvrhnou v boj o moc mezi otcem a synem i mezi sourozenci samotnými, začne stoupat napětí. Royovy děti stojí před těžkým rozhodnutím poté, co vypukne spor o vedení společnosti a rodinná loajalita se začne drolit.

boj o moc_2

Waystar Royco je mediální Ewing Oil a rozdíl oproti Dallasu je v tom, že tam byl Bobby s Pamelou, tak tady jsou všichni bastardi. Jediný kdo není šmejd je Connor, ale na něj tvůrci nahlíží jako na retarda. Seriál je z produkční dílny komiků Willa Ferrela a Adama McKaye (Sázka na nejistotu) a jelikož tentokrát konečně neobsadili Stevea Carrela ani sami sebe, dá se na jejich drama dívat. A jak.

Boj o moc je špičková televizní podívaná, která se v současnosti vysílá už ve druhé řaděma rozhodně by neměla ujít vaší pozornosti.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg


boj_o_moc_3

Tento článek vznikl za finančního přispění společnosti TAU Seating s.r.o.

foto: HBO

Přidat komentář

TOPlist