Editorial o vznikající románské klasice a ohlédnutí za předchozími tituly

Pomalu ale jistě dokončujeme novou knihu Slavná románská filmová klasika a pokračujeme na festivalech a v obchodech s nabídkou našich filmových titulů.

konformista_5

Slavná románská filmová klasika je nový titul, který připravujeme v edici filmových klasik, jež vzniká pod hlavičkou RealFilmu. Nápad na novou knihu vzešel díky setkávání s vámi čtenáři na besedách a umocnil ho také můj půlroční pobyt v Itálii. Pokud čtete RealFilm pravidelně, tak jste zaznamenali reportáž z římských ateliérů Cinecittà. Díky další badatelské činnosti Ondřeje Slaniny jsme mohli připravit rešerše v drážďanské knihovně a samozřejmě jsme zohlednili i názory příznivců této řady, která je už opravdu početná.

V nové knize se dočtete základní informace o italské a francouzské kinematografii a vybrali jsme zajímavý mix klasických snímků z italského a francouzského prostředí s přihlédnutím k prostředí Československa. V knize se dozvíte spoustu informací, které jste možná nevěděli a zároveň si uděláte obrázek o propojení těchto dvou velkých světových kinematografií. Drtivá většina románských klasik jsou totiž koprodukce mezi těmito zeměmi.

Mzda strachu 1

V nové knize se už nevracíme k filmům, které jsou ve Slavné světové filmové klasice jako Brutální Nikita, Mzda strachu (která je i po letech podle ohlasů u čtenářů a diváků skutečně top titulem), Sladký život, ale těch klasických filmů stále zbývá dostatek. Plánem je knihu připravit ještě v tomto roce, ale nemá cenu knihu uspěchat, zvláště když tituly v ní nestárnou a jsou prověřené časem.

hamfest

Aktuálně jsme knihy představovali na dnešním HamFestu v Říčanech a ještě nás další akce čekají, tak sledujte naše stránky, kde vás budeme zavčasu informovat. Knihy si můžete stále zakoupit v distribuci společnosti Kosmas a titul Česká animovaná klasika si můžete zakoupit také v obchůdku Muzeum Karla Zemana u Karlova mostu v Praze, kam tato kniha bezesporu patří. Kromě edice filmových klasik je stále v prodeji bestseller Poutník světem fantazie o Otu Hofmanovi, u kterého momentálně jednáme v Německu o jeho německém vydání.

Přidat komentář

TOPlist