Edward Norton podruhé režíruje sám sebe

Říká se o něm, že je s ním k nevydržení – puntičkář, pedant, arogantní a nenechá si nic líbit. Rozhádal se s Marvelem a měl i velkou tahanici s Paramountem. Je to ale zatracený talent a vypadá to, že tentokrát se trefil opět do černého.

motherless_brooklyn

Edward Norton vyhrál casting z tisíců mladých herců na film Prvotní strach už v polovině devadesátých let. Čerstvý vysokoškolák a herecký naturščik všechny šokoval svou inteligencí a během několika let natočil filmy, které patří do zlatého fondu – Klub rváčů a Kult hákového kříže. Párkrát natočil filmy, které vydělaly, ale také pár propadáků. Proč tedy není Edward Norton hvězdou typu Leonarda Di Capria, i když je objektivně lepší herec?

motherless-brooklyn_3

Norton nehraje hru s bulvárem, neplaví se na jachtách v doprovodu ztepilých ledva zletilých blondýnek, používá mozek a neváhá poslat do prxele lidi z vedení studií, včetně Marvelu, vyrazí z placu režiséra a film dokončí ve střižně sám a když chce, tak hraje bez ukázání obličeje. Víte, že to byl on pod maskou ve velkofilmu Království nebeské nebo že byl hlavní padouch v letošní Rodriguezově Alitě? Norton je novodobý Orson Welles a objektivně to o sobě ví.

motherless-brooklyn-2

Jeho nový počin, který režíruje a hraje v něm hlavní roli se jmenuje Motherless Brooklyn a už podle traileru je jasné, že to bude buď událost sezóny nebo největší přešlap jeho kariéry. Do hereckého ansámlu si vybral Bruce Willise, Aleca Baldwina, Gugu Mbathu-Raw a Willema Dafoea, vesměs lidi z filmů Wese Andersona, kde vždy hraje. Premiéra je již v listopadu!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

Tento článek vznikl díky finančnímu přispění společnosti TAU Seating s.r.o.

Přidat komentář

TOPlist