Mindhunter II. (2019)

Aktuálně se vrací televizní událost a jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Minulý týden Netflix spustil VOD druhé série a jediná otázka zní, kdy bude zatraceně třetí?

mindhunter_1

Druhá série show americké streamovací společnosti Netflix je už k vidění a chvíla Bohu za Netflix. David Fincher má pod palcem vše od castingu, režii až po vedení dílů, které nerežíruje a je to absolutní pecka! Série opět vzniká pod vedením David Finchera a Charlize Theron, skutečně té slavné herečky, která u série zůstává od samé geneze, kdy původní nabídku HBO v roce 2009 odmítlo! Tomu říkám kiks.

Kniha, podle které se Mindhunter točí vychází z reálného předobrazu agentů FBI, kteří vytvořili metodiku profilování pachatelů. Fincher v ní navazuje na svůj nedoceněný majstrštyk Zodiac, vycházející z knihy Roberta Graysmithe, novináře pátrajícího po stopách masového vraha Zodiaca a pochopitelně na vynikající thriller Sedm. V jeho temném stylu velmi snadno uvěříte, že Amerika je státem zločinu a jeho potírání je nejdůležitější věc na světě pro hlavní hrdiny. Děje se tak ale velmi inteligentně, bez moralistního apelu s přibývajícím odhalovaním démonů hlavních aktérů.

Mindhunter-2

Ke cti hlavních hrdinů je třeba říct, že takto skvostně napsané charaktery musí být pro každého herce odměna. Hrdinové nejsou žádní rytíři na bílém koni, ale zároveň to nejsou žádní asociální nerdové. Klíčové pro oba hlavní hrdiny Holdena Forda (Jonathan Groff) a Billa Tenche (Holt McCallany) je jejich rodinný život, respektive partnerský život, který skvěle dokresluje atmosféru vyšetřovaných zločinů. V druhé série jde do popředí dramaticky nosnější Tench. Oba pánové hrající ústřední duo, včetně jejich kolegyně psycholožky Wendy Carr (Anna Torv), jež je vynikající psycholožka a mimochodem aktivní lesba, tvoří postavy, které máte jako divák zájem sledovat v každém nadcházejícím příběhu.

mindhunter_4

Atraktivita seriálu spočívá v tom, že to není typické americké ,,cop drama“ typu Zákon a pořádek nebo Kriminálka z (doplňte dle potřeby). V Mindhunter se řeší skutečné kriminální případy sériových vrahů, které na plátně uvidíte a jestliže Jonathan Demme stvořil pro plátno Hannibala Lectera v majstrštyku Mlčení jehňátek, pak Fincher na televizní obrazovku přináší v podstatě bezejmenné herce do rolí skutečných kriminálníků, které američtí diváci dobře znají a vy si je můžete snadno najít na webu. A dlužno dodat, že při jejich sledování vám nebude vůbec dobře a pokud ano, tak doporučuji vyhledat služby psychologa. Ve dvojce uvidíte BTK, Charlese Mansona a zejména zabijáka dětí z Atlanty.

Mindhunter_3

Největším překvapením, na kterém se shodnu s americkou kritikou je představitel masového vraha Edmunda Kempera (Cameron Britton). Vrah měřící 206 centimentrů, který zavraždil jak své prarodiče, tak svou matku, které uřízl hlavu a pak s ní prováděl věci, které zde rozhodně nechystám rozpitvávat.Tento odporný člověk je ovšem pro sérii naprosto klíčový a před jeho hereckým představitelem Brittonem je třeba smeknout pomyslný klobouček, protože co tam tento chlap předvádí je naprosto neskutečné a vymyká se to všemu, co jsme dosud na televizních obrazovkách viděli. Kemper je pochopitelně i ve druhé sérii a zde se může hovořit o výkonu srovnatelném s Lecterem od Anthonyho Hopkinse.

 

Podle informací z Variety víme, že seriál má připravené synopse na 5 sérií! Druhá série se zaměřuje na události z kraje osmdesátých let, konkrétně na sérii desítek vražd dětí v Atlantě, kde se zabíjeli i mladí dospělí. Všechny vraždy nakonec americká justice připsala americkému černošskému fotografovi na volné noze a stále panují značné pochybnosti, že skutečně všechny zločiny spáchal. Dodnes sedí v cele smrti a tvrdí, že zločiny nespáchal, ale i kdyby ne, tak mu byla prokázána vina u dvou vražd, které na doživotí stačí. Realfilm sérii vřele doporučuje ke zhlédnutí!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist