Průvodce zábavným světem Alfreda Hitchcocka

Mistr zábavy na sobotní večer, asi jediný Angličan, kterého milují Francouzi jako vlastního a režisér, který je pro celý svět symbolem Hollywoodu.

alfred-hitchcock-psycho

O Alfredu Hitchcockovi vyšlo obrovské množství knih, článků, diplomek a seminárek. Pro jedny to byl mistr zábavy a napětí, pro někoho despota, šovinista, misogyn a dost možná sadista. Hitchcock se svým vrozeným smyslem pro humor by jistě horlivě přikyvoval pro tu druhou variantu a potáhl z obrovského doutníku.

Jedna z velkých mistrových zálib bylo obsazování sama sebe do svých filmů, ale nikoli do rolí, ale pouhého štěku, tzv. camea. Zde se můžete podívat na sestřih všech jeho cameí! Přeji příjemnou zábavu!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Propagace, to je to klíčové slovo pro úspěch filmu. V Čechách je to jednoduché. Prodávají prsa a zadky. Ano, tak jednoduché to v Česku je. Zde se podívejte jak Hitchcock prodával film Psycho, kvůli kterému se zadlužil a málem přišel o všechno. Kdyby ovšem jeho PR aktivity nevyšly. Výdělek jen za Psycho totiž odpovídá dnešním třistamilionům dolarů!

Alfred Hitchcock

V tomto článku jsme si posvítili na mistrovy zajímavé filmy včetně různých technických vychytávek. Zde si ho můžete připomenout.

A zde je seznam dalších mistrových filmů na RealFilmu.

stage_fright_1

Tréma

Muž, který věděl příliš mnoho

Na sever severozápadní linkou

Vertigo

Psycho

A zde články související s jeho tvorbou:

Máte toho nesprávného!

Nejzajímavější pohrobci Alfreda Hitchcocka

Vertigo versus Základní instinkt

vertigoostra4

Několik výborných kostýmů z filmu Vertigo

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

Přidat komentář

TOPlist