Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)


Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

USA, Fast and Furious: Hobbs and Shaw, režie: David Leitch, scénář: Chris Morgan, Drew Pierce, kamera: Jonathan Sela, hudba: Tyler Bates, hrají: Dwayne Johnson, Jason Statham, Vanessa Kirby, Idris Elba, Helen Mirren a Ryan Reynolds s Kevinem Hartem

136 minut, barevný, distribuce: Cinemart

Film:

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo.

I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která podle CIA a MI6 zlikvidovala celou tajnou jednotku MI6. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou.

Fast & Furious Presents: Hobbs &

Hattie se totiž postavila Brixtonovi (Idris Elba), jenž se pokusil zmocnit speciální nanotechnologie, která by vyhubila celé lidstvo. Brixton dělá pro tajnou a velmi vlivnou organizaci, která ho vylepšila na superčlověka s mechanickými možnostmi Terminátora, kterého v minulosti Shaw už jednou oddělal.

Hobbs a Shaw tvoří samostatný příběh, který na předchozí díly ságy Rychle a zběsile bezprostředně nenavazuje, kontinuita je zachována v podobě současného producenta a scenáristy celé série Chrise Morgana. Trochu k produkci filmu. Za celou sérií Rychle a zběsile stojí producent Neal H. Moritz (přečtěte si jeho profil), kterého Universal od série odstavil. A to nejenom u té s rychlými koly, ale i u Hobbse a Shawa. Film tak nakonec produkoval scenárista Morgan ve své produkční firmě a nepřekvapivě také obě akční superhvězdy Dwayne Johnson a Jason Statham.

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Podle různých žvástů na netu si oba jasně stanovili, kolikrát mohou oba dostat na budku, aby nepřišli o fanoušky a Universal jim přiklepnul rozpočet 200 mega a režiséra Davida Leitche, který dělal dvojku Deadpoola, Atomic Blonde: Bez lítosti a spolurežíroval jedničku Johna Wicka .

Není žádným veřejným tajemstvím, že Statham řekl, že je akční bijec a odmítá hrát v comicsech a po nečekaném loňském megahitu Meg a zjištění Hollywoodu, že je v Číně a Evropě opravdová superhvězda, ho konečně vzali za svého. A že bylo na čase. Dwayne Johnson poslední měsíce sice dřel jako o život, ale jeho nedávné samostatné filmy Mrakodrap a Pobřežní hlídka skončili jen těsně v černých číslech. Obě akční superhvězdy tedy pro tučnění svých kont nějaký trhák potřebovali a je jenom dobře, že se do toho pustili se zarputilostí svých vzorů a filmových otců.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist