Zemětřesení v Hollywoodu – první výsledky žraločí dohody Disney – Fox

Tradiční studio Fox má nového majitele, kterým je zábavní gigant Disney. Po pár měsících je vidět, že agresivní vedení u Disneyho nenechá u Foxů kámen na kameni.

industry_main_bild

Cena společnosti 21 st Century Fox je podle údajů z The Hollywood Reporter 71, 3 miliard dolarů a Disney zakoupil téměř všechny filmové divize tohoto studia včetně Fox´s Blue Sky Studios, kde už před pár dny nastoupil do vedení nový manažer od Disneyho Andrew Millstein. O přípravách na obrovskou fúzi dříve zde.

 

Změny se dotknou ale i hraných filmů. Disney zatím v kuloárech neskrývá zděšení nad katastrofickými tržbami posledních X-Menů, které pro jistotu Disneyho manažeři pojmenovali mimo zvyk jen Dark Phoenix, takže diváci mohli být ve finále docela zmatení. Důvod může být dost prozaický. Disney má v úmyslu tradiční značku X-Men ždímat i nadále, ale ve svém domovském multimiliardovém labelu Avengers a se svými kmenovými filmaři.

Dave Bautista as Vic and Kumail Nanjiani as Stu in “Stuber.”

Podobná hrůza pak panuje kolem slabých tržeb komedie Spolujízda, ale přiznám se, že takhle zmatený marketing jsem u filmu ještě neviděl. Které studio dobrovolně nezařídí účast jedné z hlavních postav filmu Kumala Nanjianiho v show Conana O´Briena, která je jedna z nejsledovanějších v USA. Takový trapas se odehrál za existenci show teprve podruhé a obrovská nálož negativní reklamy byla na světě. A účet? Fox ve svém posledním létě vykazuje odhadovanou ztrátu 175 milionů dolarů!

 

Je nad slunce jasné, že bojkot starých a nových manažerů se naplno rozhořel a vybírá si první oběti. První nepotěší Bruce Willise, protože jeho plánovaná Smrtonosná past byla zrušená pár dnů před začátkem natáčení a horko je jistě i u Jamese Camerona, protože tentokrát se bude muset se svým týmem zodpovídat podstatně agresivnějšímu týmu se svými novými díly Avataru. Situaci budeme nadále sledovat.

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

Filmy studia Fox v knize:

Avatar, Moucha, Smrtonosná past, Titanic, Wrestler, Vetřelec

 

Přidat komentář

TOPlist