Ford versus Ferrari alias Damon a Bale v režii Mangolda

Matt Damon a Christian Bale se potkali před kamerou při natáčení životopisného filmu o slavné kapitole v dějinách automobilových závodů. Režíruje zkušený James Mangold.

M

James Mangold sice točí už pěkných pár let, ale jeho filmy Walk The Line a Logan: Wolverine dnes patří k uznávané filmové podívané. V roce 1959 je Carroll Shelby (Matt Damon) na absolutním vrcholu, protože vyhrál slavný celodenní závod Le Mans. Jenže hned po něm se dozví dost nepříjemnou zprávu. Díky srdeční vadě si už nemůže sednout za volant. Shelby se proto rozhodne zaměřit na práci designéra a prodejce rychlých aut. Se svou firmou sídlí na Venice Beach a obklopí se solidním týmem – horkokrevným testovacím řidičem Kenem Milesem (Christian Bale). Miles je rodinný typ, britský šampion, ale také pěkně arogantní a neschopný kompromisů. Když se na dalším ročníku Le Mans předvede Miles ve voze značky Shelby a ukáže pořádnou sílu před Enzo Ferrari, sejde se Shelby s vedením automobilky Ford.

C

Hořkosladký příběh závodu Le Mans v roce 1966 spojuje skutečně hvězdný ansámbl a schopného režiséra. Zkrátka nepřijdou příznivci dobré filmařiny a kultovních amerických sporťáků a producent filmu Peter Chernin říká, že to bude velký Hollywood a zrovna jemu není důvod nevěřit. Filmaři film natáčeli co nejvíce postaru, takže to bude pořádná jízda a motory budou dunět kinosály. Premiéra je už teď na podzim.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

Le Mans 66 digiposter

Přidat komentář

TOPlist