POD POVRCHEM: David Lagercrantz v Praze

Objektivně jeden z nejúspěšnějších švédských spisovatelů David Lagercrantz, který po Stiegu Larsonovi převzal Milénium a napsal životopis Zlatana Ibrahimoviče navštívil Prahu. A my byli samozřejmě při tom.
david_2

 

David Lagercrantz napsal nejprodávanější knihu ve Švédsku, životopis Zlatana Ibrahimoviče a jak řekl na besedě, bylo to pro něj naprosto zásadní. Jako neurotický intelektuál byl na blízku energickému machovi, který mu otevřel dveře, o kterých dosud vůbec nevěděl. Když dostal nabídku napsat druhou trilogii Milénia po tragicky zesnulém Stiegu Larsonovi neváhala ani pikosekundu!

lagercrantz_2

Poslední díl Milénia, teď už to není tajemství, napsal David Lagercrantz s Prahou v hlavě, protože si sem jezdí odpočinout a vyčistit hlavu. A je to také Praha, kde Milénium končí, zda definitivně, to se zřejmě teprve uvidí, ale už rozhodně bez Davida Lagercrantze. Jisté je, že knih s Lisbeth Salander se prodalo 100 milionů.

Girl-in-Spiders-Web-Claire-Foy-Header

Pochopitelně jsem se musel zeptat, jak se staví k filmové adaptaci Dívky v pavoučí síti. Pochválil herecký výkon Claire Foy a diplomaticky sdělil, že se kriticky nevyjadřuje k pracím ostatních lidí. V současnosti připravuje vlastní kriminální trilogii ze Švédska s netypickými policisty – imigrantské kriminalistce vyrostlé ve stockholmském ghettu a kriminalistovi z tradiční švédské rodiny vyšší třídy. Máme se tedy zjevně nač těšit.
obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

Přidat komentář

TOPlist