Tenkrát v Hollywoodu (2019)

once_upon_7

Tarantino se také vrhl na mou milovanou disciplínu – samplování filmů (nově natočené scény vložené do původního filmu). Kromě toho, že natočil různé show, na které jsme si zvykli už dříve, tentokrát dokonce samploval Velký útěk se Stevem McQueenem, kterého nahradil Leonardo Di Capriem. Tuto scénu ocení jen fajnšmekři, ale pro mě to byl jeden z vrcholů snímku!

Tarantino točil všechno pěkně postaru a v kameře. Na dvě hodiny v noci nechal kompletně zavřít L.A´s Hollywood Freeway a ulici nechal kompletně zaplnit dobovými auty! V této scéně není žádný digitální efekt! I to je důvod proč je na tomto filmu vidět každý cent! Mimochodem úředníci Los Angeles nejprve nechtěli udělit Tarantinovi povolení k úpravám fasádám na domech k získání retro looku 60. let, ale po skončení natáčení Tarantina požádali, zda by je ve městě mohl nechat. Hollywood Boulevard v Los Angeles tak budou stejně jako v případě La La Landu zdobit dekorace z dalšího krásného filmu.

once_upon_8

Klobouk dolů před kameramanem Robertem Richardsonem, který k Tarantinovi přestoupil poté, co se zbláznil Oliver Stone, tedy alespoň v jeho očích. A jak známo, Tarantino je se Stonem na nože. To si ostatně připomeňte v jeho režisérském profilu u nás na RealFilmu. Richardson střídá formáty obrazu, šířky objektivů s důkladnou jistotou, kameru staví do úhlů, za který by ho sice vyhodili už v prváku na filmové škole, ale tak to je. Pokud chcete točit ,,masterpiece“ netočíte podle učebnice. Pulp Fiction má také ,,špatnou“ kameru.

Tarantino jako správný filmový nerd vybral také herce. Než se dostaneme k ústřední trojce, chtěl bych vyzdvihnout výběr této trojice – Timothy Olyphant, Luke Perry a Damian Lewis. Všichni tři mají ostruhy ze slavných televizních seriálů, všichni tři koketovali s filmem, všichni mají obrovský talent a všichni nejsou hvězdy v pravém filmovém slova smyslu. Timothy Olyphant je hvězdou seriálu Strážce pořádku (Justified) 2010-2015, Damian Lewis je hvězdou Ve jménu vlasti (Homeland, 2011-dosud) a Luke Perry samozřejmě Beverly Hills 90210 (1990-2000) a Riverdale (2017-dosud). Všichni tři jsou skutečnými osobami, nejznámější je pochopitelně Damien Lewis jako Steve McQueen, jehož kreace je naprosto neuvěřitelná. Olyphant a Perry ovšem nikterak nezaostávají.

once_upon_9

Zmínit musím ale ještě Tarantinovy kamarády a známé, které fanoušci jistě rádi uvidí. Al Pacino jako Marvin Schwarz je krásná figura a Pacino si jí náležitě užívá. Kurt Russel jako šéf kaskadérů Randy je zcela jasně odkaz na Tarantinův Grindhouse, což ostatně potvrzuje i obsazení australské kaskadérky Zoë Bell do roli jeho ženy Janet. Kurt Russel také namluvil komentář mimo obraz ke konci snímku. Naprostým masakrem je pak obsazení Bruce Derna do role majitele filmového ranče, který v jedné posteli a s jedním natáčecím dnem zahrál nezapomenutelnou figuru. V jedné pidi scéně se objeví i Michael Madsen, který si ale na filmu vydělal mnohem víc jako člověk, který produkci půjčil starého žlutého Cadillaca, kterého měl Tarantino už dříve v Gaunerech, kde ale hrál Madsen jednu z hlavních rolí.

A teď k těm hlavním úlohám. Margot Robbie jako Sharon Tate hraje poprvé ve filmu roli ženy, která není vyšinutá sexbomba a je to změna naprosto vítaná. Dívat se na Margot Robbie je jednoduše velká radost a nebudu hodnotit jestli je spravedlivé, když se někdo narodí takhle krásný a takhle talentovaný. Mimochodem Tarantino se spojil se sestrou Sharon Tate, která do filmu zapůjčila i hereččiny osobní šperky! Uvidíte je v té scéně, kdy jde Sharon Tate do kina. Tarantino film ostatně natáčel s požehnáním rodiny, protože Tateovi byli oněmělí úžasem, když přišel se svým výzkumem o její osobě.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist