To Kapitola 2 (2019)

IT-Chapter-2_4

Film opět vznikl ve studiu Warner Bros, které na produkci rozhodně nešetřilo a angažovalo herce, které režisér chtěl. Andy Muschietti tak po horroru Mama obsadil mou oblíbenkyni Jessicu Chastain a do castingu přibyl můj rovněž oblíbený komik Bill Hader a skotský sympaťák James McAvoy, který tedy letos pěkně šlape do pedálů, protože po Skleněném a Dark Phoenix je to letos už jeho třetí velký studiový film v hlavní roli! A nutno dodat, že pokaždé je úplně jiný.

TO Kapitola 2 opět natočil chráněnec Guillerma Del Tora André Muschietti a snad se na mě nebudete zlobit, když řeknu, že tentokrát žák překonal svého učitele. To v čem Del Toro standardně selhává, tedy v tempu filmu, Muschietti dokonale umí. Muschietti vyděsí, pobaví a dokáže z herců dostat perfektní výkony. Navíc jeho monstra mě neskonale baví. To co dostal tentokrát na plátno je čirá fantazie a jako horrorový fanoušek oceňuji kreativní přístup k příšerám, který připomene jak klasické horrory tak přináší zbrusu nové nápady.

it-chapter-2_5

Andy Muschietti na to šel u dvojky opět sympaticky od podlahy. Znovu obsadil Billa Skarsgaarda do role klauna Pennywise, který má tentokrát více prostoru než v jedničce, byť recenzenti tvrdí opak. Ale je tomu tak. Pennywise je ve filmu regulérním padouchem a má srovnatelný čas s ostatními figurami. Oproti jedničce Muschieti pracuje s flashbacky a není žádným tajemstvím, že do filmu režisér vrátil dvacet minut vystřižených z jedničky, protože jinak by dvojka nedávala úplně smysl. Kvůli tomu má film dobré tři hodiny, s reklamami dokonce přesně. Jenže nudit se nebudete. Ve filmu není hluchých míst a film jede jako pekelná horská dráha v lunaparku děsu.

it_chapter_2-6

Filmaři se tentokrát moc nepouštěli do nějakých specifik roku 2006 nebo 7. A to je vlastně docela dobře. Protože se soustředili na odvyprávění pokračování příběhu, a to jinak než v jedničce. Dvojka je delší, výpravnější, estetičtější, vtipnější a přestože má vše, co se mi líbilo na jedničce, tak nabídne spoustu nečekaných zvratů a promyšlených fines. Hudba také funguje naprosto skvěle. Pro mě je tohle, stejně jako u jedničky, předčasný vánoční dárek a pro milovníky žánru naprosto povinný kousek k návštěvě kina. Oba díly To se bezesporu zapíší do historie žánru zlatým písmem. Bravo!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

foto: New Line Cinema/Warner Bros

PS: Ve filmu jsou dvě velká camea – v roli režiséra uvidíte slavného filmového režiséra Petera Bogdanoviche a majitel bazaru je sám velký Stephen King!

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist