V Praze bude festival 3Kino a RealFilm.cz je mediálním partnerem

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie. RealFilm.cz je mediálním partnerem.

zleva Jenovéfa Boková, Taťána Medvecká, Beáta Parkanová na loňské prezentaci filmu Chvilky na 3 Kino

zleva Jenovéfa Boková, Beáta Parkanová,  Taťána Medvecká na loňské prezentaci filmu Chvilky na 3 Kino

 

V sálech pražských kin Lucerna, Světozor, Atlas a Evald uvidí diváci mnoho filmových novinek od takových osobností, jako je Agnieszka Holland (Hořící keř, Evropa, Evropa, Úplné zatmění), Krzysztof Zanussi (Život jako smrtelná choroba přenášená pohlavní cestou) nebo Václav Marhoul (Tobruk, Nabarvené ptáče).

Hvězdným hostem festivalu bude režisér Krzysztof Zanussi

„Když mě vyhodili z filmové školy, došlo mi, že právě na kině mi záleží nejvíce,“ říká host festivalu, polský režisér Krysztof Zanussi. Držitel ocenění z festivalů v Cannes a Benátkách má za sebou ve svých 80 letech neuvěřitelných 80 filmů. Hrdě se hlásí k tomu, že ho v tvorbě ovlivnila i československá filmová vlna reprezentovaná Milošem Formanem a Věrou Chytilovou (Dědictví aneb kurvahošigutntag). Z Polska do Prahy zavítá i režisérka Kinga Dębska. Absolventka japanistiky a pražské FAMU debutovala před deseti lety snímkem Hel, kde jednu z rolí ztvárnila Aňa Geislerová. Těšit se diváci mohou i na filmy z maďarské a slovenské produkce.

Janusz Majevski

Janusz Majevski

Letošním leitmotivem festivalu jsou „Ostrovy svobody,“ festival si připomene třicáté výročí konání Festivalu nezávislé československé kultury v polské Vratislavi i demokratických změn regionu. Na diváky čeká bezmála 60 filmových projekcí, které spojuje tematika svobody. Festival zahájí předpremiéra snímku Černý Mercedes režiséra Janusze Majewského . Úplně poprvé pak odborná porota udělí na slavnostním galavečeru 14. října v kině Lucerna cenu v kategorii hraný film.

Šestý ročník festivalu středoevropského filmu 3Kino se uskuteční od 10. do 15. října. Více na www.3kino.cz

MFF 3Kino

Přidat komentář

TOPlist