Halloweenské combo pro dnešní večer

Milí čtenáři, svátek Halloween se už chytil i v Čechách, a to je dobře a jelikož jsme se nedávno věnovali nejslavnějším duchařinám, tak pro dnešní večer nabízíme dvojici vynikajících upírských horrorů.

30 dní dlouhá noc (2007)

Tím prvním je podle mého nedoceněný klenot 30 dní dlouhá noc režiséra Davida Sladea. Tento brilantní vysokorozpočtový horror ( pozn. redakce – a to je fakt, oproti filmům Jasona Bluma stál tento biják v roce 2007 kolem třiceti milionů dolarů!) vás i dnes vyděsí k smrti! Eben Oleson  (Josh Hartnett) je šerifem v městečku Barrow na Aljašce, kde trvá 30 dní polární noc. Jeho žena (Melissa George), která s ním má zrovna manželské problémy nestihne odjet a zůstane tak se skupinou několika desítek lidí v temném Barrow. Po setmění začíná samozřejmě prohibice, kterou chce porušit tajemný cizinec (Ben Foster). Eben ho zatkne za rušení pořádku a zavře do cely. Jenže na město mají políčeno upíři v čele s odporným Marlowem (Danny Huston), kteří si z jeho obyvatel chtějí udělat chutný nášup.

Zde si přečtěte dlouhometrážní recenzi.

interview-with-the-vampire_1

Pro příznivce klasičtějších upírských příběhů tu máme film za sto milionů dolarů s Tomem Cruisem, Bradem Pittem, Antoniem Banderasem v době, kdy byli ještě hodně mladí. Psal se rok 1994 a do světových kin vstoupila filmová adaptace knižního bestselleru Interview s upírem.San Francisco, současnost. Reportér Daniel Molloy (Christian Slater) dělá rozhovor s Louisem de Ponte du Lac (Brad Pitt), který o sobě tvrdí, že je upír. Je to magor? Louis je velmi přesvědčivý. Popisuje svůj přerod v upíra ve španělské Louisianě roku 1791 i svého přeměnitele – upíra Lestata de Lioncourt (Tom Cruise). Mezi oběma vznikne velmi silné pouto – zkažené, hrůzné a pro lidi zatraceně nebezpečné. V jejich okolí se šíří smrt a čas běží. Je to báchorka nebo upíři skutečně existují?

Dlouhometrážní recenze na tomto odkazu.

Krásný Halloween, přátelé!

 

ceska animovana klasika_obalka

KOUPIT na KosmasuZDE

Kniha k dispozici v Muzeu Karla Zemana

Přidat komentář

TOPlist