Nejlepší filmy o cestování časem (rozšířená verze)

Star Trek ve filmu

Vynechat bychom neměli ani jeden konkrétní film ze série Star Trek. Čtvrtý díl s názvem Cesta domů (1986), který je jednoznačným ekologickým poselstvím byl dílem herce a režiséra Leonarda Nimoye a do série dodal tolik potřebnou komediální nadsázku. Postavy jsou totiž z 23. století a v této epizodě se musí vrátit na konec 20. stol., aby pomohli zachránit ohrožené druhy velryb. Agitka jasná, střet budoucnosti s ožehavou současností chytrý a komický. Asi se nedostanu do sporu i s těmi nejskalnějšími fanoušky, když řeknu, že tento díl patří mezi ty nejpovedenější a komerčně i nejúspěšnější.

butterfly effect

Osudový dotek je sice snímek, který se české kinodistribuci vyhnul, ale později si i mezi tuzemskými diváky získal kultovní proslulost. Důvodem je rafinovaný scénář a sympatické ústřední duo Ashton Kutcher a Amy Smart v hlavních rolích. Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou… Autorská dvojice Jonathan Mackye Gruber a Eric Bress si kromě tohoto snímku střihli ještě spolupráci na černohumorné horrorové sérii Nezvratný osud.

12 opic (1995)

Film, který předběhl svou dobu a dnes se naprosto oprávněně může nazývat kultovní klasikou je 12 opic Terryho Gilliama. Mnohovrstevnatý scénář a nejasné vyznění z něj dědá dodnes podívanou, která se nedá jednoznačně vysvětlit a samozřejmě ani úplně pochopit. V blízké budoucnosti je těžký zločinec Cole (Bruce Willis) vyslán na průzkum zamořené planety Země. Po této úspěšné misi je vyslán do roku 1995, aby zjistil něco o organizaci 12 opic, která má zřejmě na svědomí zkázu lidstva. Jenže omylem je vyslán do roku 1991, kde je pochopitelně hospitalizován na psychiatrii. Zde je neustále obtěžován jedním schizofrenikem (Brad Pitt), kterému Cole řekne domněnku, že lidstvo je zkažené a mělo by přežít jen zvířectvo.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist