POD POVRCHEM: Režisérské outfity

Filmoví režiséři jsou excentrické bytosti, někteří více, někteří skrytě, ale excentrici jsou to vždy. Podívejme se na specifické outfity zástupců této profese.

erich_von_stroheim

Režisér Erich von Stroheim, který byl náležitě pyšný na svůj šlechtický původ nosil na plac jezdecké rajtky, často i vojenskou uniformu. U pasu měl někdy bouchačku a bič, kterým občas šleh po herečkách. Jako herec naprosto exceloval jako komorník v megaklasice Sunset Blvd.

jean_pierre Melville

Legendární francouzský režisér Jean-Pierre Melville nosil na plac amerického stetsona a tmavé brýle. Herec Lino Ventura tvrdil, že kvůli tomu, aby skryl svou plešku a zamaskoval svou příchylnost k whisky. Venturu nesmírně vytáčelo, že slavnému excentrickému režisérovi s pedantskými neviděl do očí.

Green Mansions - 1959

Pro Hitchcocka bylo nezbytné dvouřadé sako, bílá košile a černá kravata. Natáčení ho náramně bavilo, vyžíval se v obsazování vynikajících evropských herců do menších rolí a pak je zval na opulentní večeře a archivní vína.

steven_spielberg_jaws

Ikonická fotka vyznačující Spielbergův smysl pro humor a jeho radost z natáčení. Na natáčení různých filmů nosil i nezbytné atributy svých kultovních postav jako koženou bundu nebo hučku Indiana Jonese.

christopher_Nolan

Christopher Nolan bez saka nebo slušivého kabátu na plac nevyjde. Kravatu nenosí a rozhalenku dal i na chladném Islandu.

 

Jako bonbónek se podívejte na znělku na festival 3 Kino ve stylu filmu Pasáž režiséra Juraje Herze.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

 

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ NA FESTIVAL 3 KINO

Středoevropská kinematografie zažívá renesanci a pražský festival 3 Kino představí zbrusu nové i retrospektivní snímky z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska a RealFilm.cz je mediálním partnerem.


MFF 3Kino

Přidat komentář

TOPlist