Středoevropská dávka upoutávek

Tento týden nás v několika pražských kinech čeká festival 3 Kino, jehož jsme mediálním partnerem a co očekávat v běžné distribuci?

prazske_orgie_4

Snímek Pražské orgie režisérky Ireny Pavláskové je filmovou adaptací knihy slavného spisovatele Philippe Rotha. Je to již několikátá adaptace tohoto spisovatele, jehož tvorba nepatří mezi filmařsky nejvděčnější, zejména kvůli diváckému (ne)zájmu. Posledně si na Rothovi docela vylámal zuby Ewan McGregor, tak se nechme překvapit jak dopadla Irena Pavlásková, které by téma mělo být docela blízké díky jejímu nedávnému úspěšnému Fotografovi. Více v preview.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Blíženec je prokletý projekt. Tento film se připravoval několik, pokud si dobře pamatuji, již dobrých dvacet let. Nakonec jej natočil Ang Lee s obrovským rozpočtem a v pionýrském formátu 120 snímků za minutu. V hlavní dvojroli uvidíme Willa Smithe a jako padoucha Clivea Owena.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Stehlík režiséra Johna Crowleyho je další knižní adaptace a do českých kin jde s cejchem filmu, který americké publikum absolutně odmítlo. Smutný a těžký snímek o chlapci, který se vyrovnává se smrtí zabité během prohlídky ve slavném Metropolitním muzeu v New Yorku však rozhodně nesestřelila kritika a minimálně o hereckých výkonech se hovoří v superlativech.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Poslední premiérou týdne je artový snímek Synonyma o právě propuštěném izraelském vojákovi, který se chce stát Pařížanem. Film je inspirován snímky Francouzské Nové vlny.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A určitě se podívejte na znělku na festival 3 Kino ve stylu filmu Pasáž režiséra Juraje Herze.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ NA FESTIVAL 3 KINO

Středoevropská kinematografie zažívá renesanci a pražský festival 3 Kino představí zbrusu nové i retrospektivní snímky z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska a RealFilm.cz je mediálním partnerem.

MFF 3Kino

Přidat komentář

TOPlist