Ex Machina (2015)

exmachina7

Film se po zralé úvaze natáčel v Norsku, kde si filmaři vybrali již existující hotel Juvet Landscape Hotel a soukromou rezidenci Fjora House. Za zmínku stojí určitě to, že oba domy postavili stejní architekti Jensen & Skodvin, takže prostory k sobě úžasně pasují. Producenti chtěli zachytit luxusní prostředí těch nejbohatších lidí a vybírali z aktuálních rezidencí ve Skalistých horách v americkém Koloradu, ale nakonec se rozhodli pro úchvatné luxusní prostory v divočině. Moderní, ale elegantní, nečekejte tedy žádný pekelný betonový brutalismus, ale elegantně řešené prostory, které jsou pro sledování filmu další postavou snímku a tak to má u komorních filmů být.

exmachina5

Za výkonnou produkcí tohoto filmu s rozpočtem 11 milionů eur stojí matador Scott Rudin a zejména britská společnost DNA Films, která dlouhodobě spolupracuje s Danny Boylem, Alexem Garlandem a nově také s Thomasem Vinterbergem.

exmachina8

Ex Machina je z mého pohledu téměř dokonalé sci-fi, jedná se o chytrou podívanou pro náročnějšího diváka, ale k tomu, abyste jej chápali nepotřebujete být studentem jaderné fyziky nebo genetického inženýrství. Garland nedělá z diváků tupé stádo chroupající popcorn a rozhodně se mu to vyplácí. Film vzbuzuje na světových trzích slušný rozruch a přestože ho v USA nedistribuuje Universal jako ve zbytku světa (u nás se promítal prostřednictvím Cinemartu), ale malá společnost A24, bude film nejúspěšnějším titulem v její tehdejší historii. Film měl celosvětové tržby 39 milionů, takže se mu náklady celkem solidně zaplatily. Realfilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí všem fanouškům žánru a za sebe i elegantního designu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

0001_em_poster

 

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

nebo v obchodě Terryho ponožky a Muzeum Karla Zemana v Praze.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist