Last Christmas (2019)


L

Last Christmas, VB/USA, režie: Paul Feig, scénář: Emma Thompson, Bryony Kimmings, kamera: John Schwartzman, hudba: Theodore Shapiro, střih: Brent White, hrají: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh, Boris Isakovič

 

103 minut, 2.00:1, Panavision Millenium DXL, 8K, barevný

 

Film:

 

Kate (Emilia Clarke) sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela Last Christmas.

last_christmas

Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi závažnou operaci srdce. Každý normální člověk by si řekl, že si „druhé šance“ bude vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá s katastrofami všeho druhu a nechápavým úsměvem. Skoro by se na ní hodilo označení pěkná kráva, jenže kráva je na rozdíl od ní inteligentní zvíře s hezkýma očima. No, dost zvířátek.

L

Jednoho dne potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začnou její předčasně uschlé větve srdce velmi rychle obrůstat pupeny. No, to je přirovnání, na které jsem opravdu pyšný.

 

Láska nebeská v roce 2003 spojila romantiku a drama a byl to vánoční megahit a televizní trvalka, stejně jako Prázdniny. Last Christmas je ale nejčistší vánoční film, který je sympatický tím, že na jednu stranu uctívá Vánoce a na druhou stranu si z toho humbuku dělá velkou legraci.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist