Několik skvělých kostýmů z filmu Princ a Večernice

Theodor Pištěk je ceněný za nádherné kostýmy k velkofilmům Miloše Formana, ale i v českém filmu dosáhl skvělých výsledků. Podívejme se třeba na jeho práci na pohádce Václava Vorlíčka v tvůrčí skupině Oty Hofmana (web a facebook Oty Hofmana).

Theodoru Pištěkovi jsme se už na RealFilmu věnovali v samostatném profilu a ještě než se podíváte na kostýmy, přijměte pozvánku do Brna na jeho výstavu, o které píšeme na sesterském portále RealArts.cz zde.

princ_a_večernice_natáčení

Podle pohádky Boženy Němcové O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku natočil režisér Václav Vorlíček v roce 1978 krásnou pohádku. Autorem scénáře byl Jiří Brdečka, který už jednou pohádku Němcové adaptoval v případě filmu Bořivoje Zemana Byl jednou jeden král… Příběh začíná zaslíbením trojice královských dcer kouzelným ženichům – Měsíčníkovi (Alexej Okuněv), Slunečníkovi (Petr Svoboda) a Větrníkovi (Oldřich Táborský). To ovšem provede mladý princ Velen (Juraj Ďurdiak) v nepřítomnosti krále (Vladimír Menšík), který je zřejmě na služební cestě v nějakém jiném království. Král je ovšem smutný, protože sice dcery provdat chtěl, ale trápí ho, že neví, kdo jsou jeho švagři. Velen se proto švagry najít a přitom se zamiluje do krásné Večernice (Libuše Šafránková), na kterou má ale zálusk drsný rockový čaroděj a pán všeho nečasu Mrakomor (Radoslav Brzobohatý).

Princ_a_večernice

Trojice švagrů prince Velena v kostýmech Theodora Pištěka

 

Princ Velen v obklopení svých sester princezen

Princ Velen v obklopení svých sester princezen

a samozřejmě čaroděj Mrakomor v ikonickém kostýmu Theodora Pištěka, copyright fota: Národní filmový archiv

a samozřejmě čaroděj Mrakomor v ikonickém kostýmu Theodora Pištěka, copyright fota: Národní filmový archiv

Jestli máte rádi mistra Pištěka, stejně jako my, přečtěte si také náš starší rozhovor, který jsme s ním dělali v Kavárně u kostela v Říčanech v květnu 2012.

Už ji máte? Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


obalka_Poutnik_realfilm


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

nebo v kamenných obchodech v PrazeTerryho ponožky v kině Světozor a v Muzeu Karla Zemana u Karlova Mostu

Přidat komentář

TOPlist