POD POVRCHEM: Trojice vynikajících destruktivních orgií Rolanda Emmericha

Kritici ho nenávidí, diváci a režisér Lars von Trier ho milují a i když nepřijdou vždy hned na premiéru, čas jeho filmy prověřil. Německý režisér spektáklů má katastrofy v krvi a hledáčku kamery.

roland_emmerich

Jestliže se na RealFilmu rozplýváme nad tvorbou Ridleyho Scotta, který někdy natáčí až na 26 kamer najednou, pak tento borec Roland Emmerich (Den nezávislosti – Nový útok, White House Down, Den nezávislosti) ze sousedního Německa pro své destruktivní orgie zapojuje až 60 kamer najednou! V ateliérech vznikají kopie celých ulic ve velkých světových městech, které pak nechává zaplavovat vodou, aby v nich mohl odehrávat nervydrásající sekvence. Jeho filmy mají často scénáře protkané klišé, ale Emmerich se nad publikem nevytahuje, nikoho nezesměšňuje a heroizuje USA, které mu je druhým domovem. Ví moc dobře, že v Německu by s takovými rozpočty, jež mu Hollywood nabízí nepochodil. A filmoví profesionálové ho obdivují, zvou ho do festivalových porot, v Zürichu dostal cenu za celoživotní dílo a ruce obtiskl i před čínským kinem v Hollywoodu. Více o jeho kariéře si přečtěte v jeho profilu a nyní k trojici těch perfektních scén z filmů Den nezávislosti, Den poté a 2012.

 

Den nezávislosti

 
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Den poté

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

2012

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

ale i v obchodě Terryho ponožky v Kině Světozor a v Muzeu Karla Zemana u Karlova mostu!

Přidat komentář

TOPlist