V.I.P. Výhled – Festival francouzského filmu

V dnešním speciálním vydání k Festivalu francouzského filmu přinášíme recenze Ondry Slaniny a Sylvie Kasíkové pro ty, které nebaví číst.

rebelky

Rebelky

Sylvie Kasíková: Velmi zábavná potrhlá komedie plná gagů, u které se výborně pobavíte nad tématem, které je vlastně docela tragické. Pobaví dámská trojka, potěší neotřelé situace. Dobrá zábava, a to nejsem úplnou příznivkyní francouzských komedií.

Mzda strachu

Ondra Slanina: Klasika a film, který musí vidět každý cinefil. Skvěle rozehrané charaktery v první hodině a následně dechberoucí akční film.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE 

Nejslavnější filmové konce

Ďábelské ženy

Ondra Slanina: Snímek plný zvratů s černým humorem, skvělými hereckými výkony ústřední trojice a několik nezapomenutelných scén se závěrečnou desetiminutovkou, která je zapsaná zlatým písmem do dějin kinematografie.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE 

curiosa

Curiosa

Ondra Slanina: Příběh jsme viděli už mnohokrát, ale to obsazení je opravdu dobré. Neokoukaná zpěvačka a herečka Noémie Merlant zachraňuje, co se dá. Bohužel v polovině filmu se to z hravého erotického art filmu zvrtne v poněkud předvídatelné drama. Film je sice komorní, ale kostýmy jsou kvalitní a režisérka se zjevně zamýšlí i nad hudbou a celkovou koncepcí. Na festival je to dobré a filmu bude jistě časem slušet uvedení na ČT Art.

vyjimecni_1

Výjimeční

 

Ondra Slanina: Nerad bych tomuto filmu ukřivdil, protože je zcela jistě myšlený dobře a zobrazuje téma sociálních služeb a těžké téma soužití mezi ,,normální“ populací a mentálně postiženými. Spíše než komedii, očekávejte sociální drama s úsměvnými momenty a výborným duem Cassel a Kateb. Je to ale mnohem méně divácký film, než předchozí filmy režisérského dua Toledano-Nakache. Má blíž k filmu Samba, než Nedotknutelným.

PREVIEW

 

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

Přidat komentář

TOPlist