Carey Mulligan

Carey Mulligan by mohla podle svého roztomilého kukuče být zaškatulkovaná jako roztomilá dívka od vedle, jenže to nikdy nebyl její styl. Dnes patří k respektovaným charakterním herečkám ve filmu i televizi.

carey

Carey Mulligan (ročník 1985) je sice rodilá Londýňanka, ale od konce osmdesátých let vyrůstala v Německu, protože její tatínek byl manažer v síti hotelů Intercontinental. Chodila do dramtického kroužku na střední dívčí škole, ale na hereckou školu přijata nebyla. Klika ovšem byla její známost se scenáristou Julianem Fellowsem, který jí doporučil do televizní adaptace románu Pýcha a předsudek Jane Austenové do role Ady.

Spíš než televize a film jí však přálo divadlo. V Čechovově Rackovi excelovala jak na londýnských prknech, tak na newyorské Broadway. Úspěch přišel v roce 2009, když šel do kin snímek Lone Scherfig Škola života, který naleznete i na RealFilmu. Malý velký film o dospívání mladé dívky v Londýně roku 1961 podle románu Nicka Hornbyho byl velký hit a Carey Mulligan se stala přes noc leading lady.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

O rok později si střihla roli dcery Gordona Gekka Michaela Douglase v dramatu Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010). Její postava nebyla typická zbohatlická dceruška, ale silná charakterní role a v podstatě jediná kladná postava ve filmu protkaného finančníky bez skrupulí.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist